Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány éves kortól lehet egyedül...

IKii kérdése:

Hány éves kortól lehet egyedül bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és már van egy OTP Junior Bankártyám, de újat szeretnénk nyitni. Édesanyám nem ér rá ezért egyedül kéne lemnnem, de nem tudom hogy kell e szülői aláírás. 16 évesen lehet ilyeneket egyedül is intézni?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 14. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
18
2019. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%

"16 éves vagyok és már van egy OTP Junior Bankártyám, de újat szeretnénk nyitni. "


Nos, sajnos ismét keverednek a fogalmak:

- bankszámlát 18 éves kortól lehet egyedül nyitni.

A bankszámlához tartozik egy BANKKÁRTYA, AMINEK A SEGÍTSÉGÉVEL HASZNÁLOD a bankszámlán lévő pénzt.

Ha nincs bankkártyád, akkor is hozzá tudsz jutni a BANKSZÁMLÁN LÉVŐ pénzhez - csak akkor be kell menni az OTP fiókba.


Most akkor mit is szeretnél tulajdonképpen?

Egy másik bankszámlát nyitni - de minek?- vagy egy másik bankkártyát igényelni (és azt miért?)

2019. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
ha a szülőd nem ér rá akkor nem lesz bankszámlád. Az életet nem lehet meghekkelni...
2019. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!