Kikre vonatkozik a banki ügyfélátvilágítás?

Figyelt kérdés
Pontosan ki kötelezett arra, hogy június 26-áig a pénzmosási törvény alapján ügyfélátvilágításon essen át? Csak folyószámlákra vonatkozik egyébként?

2019. máj. 16. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Minden ügyfélre vonatkozik.
2019. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindenkire vonatkozik, sőt!

Idézet a kormány.hu oldalról:


"A pénzmosás és terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvény 2017. június 26-án lépett hatályba. Az ügyfél-átvilágítás eredményeinek 2019. június 26-ig kell teljes körűen rendelkezésre állniuk, azaz a törvény egy kellően hosszú, két éves átmeneti időszakot biztosít arra, hogy a már meglévő ügyfelek adatait a szolgáltatók kiegészítsék. Azokról az esetekről van szó, amikor az üzleti kapcsolat eredeti létesítésekor a teljes körű ügyfél-átvilágítást (személyes találkozás keretében vagy jellemzően külföldi ügyfelek esetében az okiratok hiteles másolatának átvételével) az akkor hatályos rendelkezéseknek megfelelően már ugyan elvégezték, azonban az új törvényi rendelkezések szerinti valamilyen nyilatkozat, adat vagy okmánymásolat hiányzik, ezért azok pótlása, kiegészítése szükséges."



Így aztán azoknak, akik 2017 jún. 26-a után nyitottak számlát valamelyik banknál, jó eséllyel egyáltalán nem kell adategyeztetésre bemenni, mert ők már az új szabályok szerint lettek átvilágítva.


Akik pedig előtte nyitottak számlát, azok jobb, ha rákérdeznek a banknál, szükség van-e adategyeztetésre?

2019. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

"Na, már megint lemaradt a link :-(

[link]

2019. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A cikk alapján még ugyanúgy minden ügyfélre vonatkozik. Csak van, akinek már elvégezték az új Pmt. óta, van akinek még nem.
2019. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bementem, erre a csajszi azt mondta nekem nem kell, ha kell, akkor küldenek értesítőt róla levélben, vagy netbankon keresztül.


Testvérem férjének szintén ezt mondták, rá 2 nappal később meg kapta az értesítőt, hogy menjen be adategyeztetésre, had ne mondjam milyen jelzővel illette az ügyintézőjét :)

2019. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A 2 éve nem tranzaktalo, illene nem megfelelően azonosított ügyfelek. Akar magánszemély, akar cég
2019. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kaptam értesítést, bementem.


Egyébként is mentem volna, mert annak idején nem világítottak át rendesen, nem vették észre, hogy náluk mosom a pénzem, nem pedig itthon a fürdőkádban. :)

Most már tudják, belenyugodtak...


Viccet félre téve: Több banktól szerzett információ alapján, akinek küldenek értesítést, annak kell mennie.

2019. máj. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hülye a födön aki bankolva mossa a pénzét. Főként nem a terroristák. Erre direkt ott az IT kriptovaluta és egyéb ügyeskedések.

Sajnos azokat fárasztják ezzel akiket levélben értesítenek és mennie kell adatot egyeztetni.

2019. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!