Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követelés kezelő küldhet...

Követelés kezelő küldhet felszólítást a szüleimnek?

Figyelt kérdés
A főbérlőnk követel egy havi tartózást, miközben a kéthavi kaucionk nála maradt. Fizetési meghagyás lett belőle, amiről nem értesültem időben, mivel külföldön élek. Azonban a szüleim kaptak az én nevemre MKK levelet, pedig 5 éve nem vagyok bejelentve hozzájuk, a főbérlő nem is ismerhette az én gyermekkori címemet. Tényleg zaklathatják így a szüleimet?

2019. máj. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen, most ha fizetnek nem lesznek "zaklatva"
2019. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Igen.

Ilyenkor a követeléskezelő minden ismert/volt és jelenlegi címedre küld papírt, hogy a követelés jogfolytonossága fennálljon.


Papír gondolom nincs a lakbérről/kaucióról?

2019. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát jogosan zaklatják a szüleimet vagy akár vadidegeneket, mert 5 évvel ezelőttig az volt a bejelentett lakcímen? A levélben személyes adatok is vannak, ez miért tartozik másra? A bankszámlám (otthoni) már zárolva van ez miatt, onnan szereztem tudomást az egészről. A főbérlő a testvéremhez is küldött levelet, ő volt a tanú a szerződéskötéskor. Úgy gondolom, hogy a tartozás (ha érthető, ha nem), csakis az adósra tartozik. A szerződésben benne van a kaució, hohy átadtuk. Vissza nem kaptuk. 10 hónapig laktunk ott, a 11.-ben költöztünk el, azt követeli, de kéthavi kaució nála van.
2019. máj. 22. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
a fizetési meghagyás után vissza kellett volna utasítani hogy te tartozol mert akkor nem emelkedik jogerőre és csak peres eljárás után követelhetné azt az összeget, a 2 havi kauciót meg neked kell visszakövetelni, mert az elvileg visszajár ha megfelelő állapotban átadtad az ingatlan lehetőleg erről van átadás átvetéli papír
2019. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!