Az normális dolog, hogy minden Budapest Bank netbankos belépésnél új kódot küldenek smsben?

Figyelt kérdés
Regisztráltam. Tegnap be is tudtam lépni. Jelszót megváltoztattam. Erre ma amikor be akartam lépni egy új oldalra vitt ahol egy kódot kellett volna beírnom amit smsben küldtek el. A telefonon nem volt nálam így be sem tudtam lépni. Létezik hogy minden alkalommal új kódot küldenek ha beakarok lépni ?
2019. máj. 24. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Sok netbank küld sms-t vagy push üzentet mobil appra a belépésnél.

2019. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ketfaktoros autentikacionak nevezik.
2019. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, biztonságosabb
2019. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj ez szuper :( Tény,hogy jó a biztonság de jó lett volna ezt tudni előre... Köszönöm szépen a segítségetek !
2019. máj. 24. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez a TE biztonságodat szolgálja: ha valaki be akar lépni a netbankodba (pl. feltöri vagy hozzájut a jelszavadhoz), akkor mégsem fog tudni, mert a telefonod viszon - jó esetben :-) - nincs nála. Így aztán nem tudja "lefosztani" a számládat.


Viszont, nem tudom, azt tudod-e, hogy bankkártyádon - már ha van - lévő adatokra nagyon vigyázz, más ne férhessen a bankkártyádhoz, mert az azon lévő adatokkal sokkal könnyebben le tudják lomolni a pénzed ( a netes rendelésekkel): óvatosan azzal, hogy hol, milyen oldalon adod meg a kártyaszámot, érvényességi időt és a hátoldalon levő CVC kódot - e három ismeretében BÁRKI tud vásárolni a számládról - az más kérdés, hogy jó eséllyel később elkapják és elnyeri méltó "jutalmát", azaz büntetését.

2019. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!