Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok és pénzügyi szolgálta...

A bankok és pénzügyi szolgáltatások tetszőlegesek a kliens részéről de úgy tudtam a bankok nem válogathatnak ügyfeleik közül szimpátia. Kór, nem bőrszín stb. alapján, de úgy látszik tévedtem?

Figyelt kérdés

Eddig nem tartottam szükségesnek, hogy bankszámlát vezessek,mivel készpénzért minden szolgáltatáshoz hozzájutottam anélkűl is.

Hanem egyre inkább a készpénzt helyettesítő bankkártyák és számlaszámok felé tolódik a világ és már ott tartunk, hogy egyre több helyen készpénzzel nem is lehet fizetni vagy sokkal komplikáltabb módon lehet csak vásárolni parkolójegyet autópálya matricát beszerezni vagy akár csak házhozszállítást is megrendelni.

Ezért bejelentkeztem időpontért (mert az a bankokban is úgy kell már mint az orvosi rendelőkben) számlanyitáshoz..

Furcsáltam ,hogy a hölgy a fiók vezetője, mintegy másfélórás várakoztatás után hívott csak és miután másik jó órát elpepecselt az adataim számitógépbe való bevitelére közölte ,aznapra már nem tudja befejezni és jöjjek ismét másnap, hogy véglegesítse a számlám.

Nem nagy örömömre így másnap is be kellett mennem ,de akkor már egy másik hölgy ült a helyén, és meglepetésemre anélkül, hogy korábban találkoztam volna már vele azzal fogadott, hogy sajnos nem nyithatok bankszámlát náluk-ez a főnökség utasítása !!!


-Megindokolná?-,kérdeztem tőle, mert azt már csak furcsállja a polgár, hogy én a "kuncsaft" akikből a bankok létezhetnek ,akiknek pénzét használják ,alacsony vagy inkább zéró kamatokért de minden szolgáltatásukért felárat számolnak miért nem fogadnak el egy jelentkezőt ,főleg ,hogy azt meg sem tudják vagy akarják indokolni.

Mivel se bárlistás se más adósságom nincs, bűntettelen előéletű magyar állampolgár vagyok csak abban láthatom, csak az elutasításukat ,hogy idén fogom betölteni a 75-ik életévemet és ez valamiért olyan diszkriminatív dolog ,hogy még a pénzem elfogadni sem akarják, vagy mi más állhat mögötte ???



#A bankólás mára #szinte kötelező #az nélkül sok szolgáltatás #nem érhető el.
2019. máj. 26. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy az életkor van a háttérben.
2019. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kamu
2019. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Melyik bankról van szó?

Talán valamivel többet mond a dolog úgy.


Nem lehet esetleg hogy az adott számlacsomagot nem választhattad csak?

2019. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:
külföldi bank velem is megcsinálta, tele van a net főleg angliai sztorikkal, hogy ott hogy válogatnak a bankok az ügyfelek között, és akiből nem nézik ki, hogy komolyan keresni fognak majd rajta, annak nem nyitnak számlát. De itthon még nem hallottam ilyet.
2019. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó,

Ez Angliában történt veled? Vagy hol?

2019. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Kérdezted, oké. És mit mondott? Egyébként meg menj át egy másik bankba.
2019. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fennakadtal valamilyen átvilágításon
2019. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
5-ös: velem történetesen német bank csinálta meg, hogy nem nyitott számlát.
2019. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mivel megreklamáltam már ott a bankban és beírtam a panaszkönyvükbe,mivel sértőnek érzem,hogy pont miért engem utasítottak el....

Most 1 hónapra meg is jött a válasz ,hogy a magyarok által is aláírt nemzetközi megállapodásban szerepel,hogy indok nélkül is eltanácsolhatnak bárkit,mivel a bank privát és nem publikus intézmény.

Engem személy szerint azért nem vettek fel mert a nevem a magyar hangzású nevekhez nem tartozik,így nincsenek meggyőződve,hogy nem vagyok e idegen állampolgár !!!


Hát akkor miért kérek személyi igazolványt ami igazolja a magyar állampolgárságomat.

De aztán rájöttem ,hogy attól félnek,hogy 2 ős állampolgár vagyok !!!

Annyi a korlátozás és a félelem a pénzmosási törvény miatt,hogy tényleg elutasítanak ha valakiről feltételezik,hogy lehet French Connection-ja!

2019. jún. 14. 07:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyik bank ez? Még nem írtad meg.
2019. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!