Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos bankkárty...

Mennyire biztonságos bankkártyán tartani a pénzt?

Figyelt kérdés
Pl egy otp junior bankkártyán mennyire kockázatos pénzt tartani? Mit javasoltok, ha egyszer lesz pénzem, hogyan tároljam?
2019. máj. 28. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztonságos, mert bárki felkaphatja róla, sőt ha peched van még a kártyát is elviszik az pénzzel együtt. Viszont, ha bankszámlán tartod, ahhoz igényelhetsz kártyát is.
2019. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Bankszámlán, leginkább.
2019. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Sajniw bankkartyan nrm lehet penzt tárolni
2019. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egyszer volt bankkártyám, többet se!


Csak próbaképpen odamentem a bankautomatához a bank előtt, az utcán, és megnéztem, benne van-e a pénzem. Képzeljétek, csak úgy kiadta! Rögtön be is vittem a bankba, betettem vissza a számlára, és megkértem őket, hogy odabent őrizzék, a széfben, nem kint az utcán, aki bárki hozzáfér. Hát képzeljétek, le akartak okoskodni, hogy az nem úgy van.


Azóta nem állok szóba ezekkel. Hülye vagyok én? Hiszen nem is vigyáznak a pénzemre.

2019. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A bankkártya csak egy eszköz, mondjuk egy kulcs, amivel hozzáférhetsz a bank által kezelt pénzedhez.


Nyilván biztonságosabb, ha nincs hozzá egy ilyen "kulcsod", egyúttal neked is nehezebb dolgod van, hiszen nem tudsz vele fizetni boltban vagy interneten, csak személyesen, az adott bank fiókjában vehetsz fel pénzt, stb.


Egyéni mérlegelés kérdése, hogy megéri-e a bankkártya, vagy nem.

2019. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, térjünk a lényegre, ez egy komoly kérdés, nem kell kifigurázni.

Van egy otp bankszámlám, azon van egy kis összeg, tudom, ha elhagyom a kártyát akkor bukhatok egy bizonyos összeget, be van állítva hogy naponta, mekkora összeget tudok felvenni, vagy mekkora összeget tudok kifizetni róla a neten, valamint ugye lehet boltban fizetni vele asszem kb 5 ezerig kód nélkül. Ezen kívűl van e bármi veszélye? Bank ellopja vagy valami?

2019. máj. 28. 17:49
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha a bank csak úgy ellopná az ott tartod pénzedet, akkor régen összeomlott volna a bankrendszer általános bizalomvesztés miatt.


Vagyis nincs. Ha vigyázol rá, akkor nem bukhatsz nagyobb összeget az első letiltásig, egy nap alatt. Egy piacra járó nyugdíjas néni pénze nagyobb veszélyben van a retiküljében, mint a tiéd a "kártyán".

2019. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Az első vagyok. Én nem figuráztalak ki, csupán a kérdésedre válaszoltam. Arra viszont készülj fel, ha bankszámlád lesz, annak díja lesz, amit rendszeresen fizetni kell. A bankkártya pedig plusz díj. Ha be akarsz illeszkedni a normába, akkor a bankszámlát nem fogod tudni elkerülni.
2019. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Évek óta van bankszámlám, tisztában vagyok vele.
2019. máj. 28. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké rendben. A kérdésből ez nem derült ki és elsőként a kérdésre válaszoltam.
2019. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!