Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kaptam meg postán az új...

Nem kaptam meg postán az új bankkártyámat, a pótlásért miért kell fizetnem?

Figyelt kérdés

31-én lejár a bankkártyám. Nem kaptam újat, így bementem a bankba. Megnézték, a kártyát 5én adták postára, igy kb 20 nap utánnincs értelme várni. Csa telefonon tudom letiltatni, és akkor külden másikat (talán azt meg is kapom majd). 27én letiltattam, elmontam h nem hagytam el, itt van kezembe, de nem kaptam újat. Ma belépek a netbankba, és már látom h le is kaptak 3000 ft-ot kártya pótlás néven. Nem nagy összeg, de nem tartom igazságosnak, nem hagytal el, hanem meg sem kaptam. Nem elég h 2 hétig kártyám sem lesz, még én fizessek.


Ha megkapom végre az újat persze írok panaszlevelet nekik, de kérdezném h más is járt már így mi a tapasztalat? Erste bank, de más bankról is nyugodtan írjatok.



2019. máj. 29. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Még simán megérkezhet.


A postán egyébként képesek úgy eltenni egy levelet, hogy csak 3 hónap után találják meg, akkor is csak kérésre.


A bank pedig nem tudja bizonyítani, hogy valóban feladta a levelet, hisz sima levélben küldik ki, nem ajánlottként. Szóval, jogtalan a levonás.

2019. máj. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Felesleges volt a kártyát letiltani, hiszen ha a kezedben van, akkor más nem tudja használni - 31-én pedig éjfélkor lejár, utána nem tudod Te sem használni.

Az új kártyát pedig azért adják fel sima levélként, mert nincs aktiválva - csak egy üres kártya. Egészen addig, amíg Te nem aktiválod a régi PIN kódoddal, addig senki nem tudja használni (hacsak nem mondtad el a PIN kódodat valakinek).

Nagy valószínűséggel az új kártya legyártása miatt kellett fizetned - de az is lehet, hogy ez csak az éves kártyadíj, amit így is, úgy is levonnának, ha lejár a kártyád. Ezt viszont tényleg csak a bankod tudja megmondani.

Mielőtt panaszlevelet írsz, ennek azért járj utána.

Úgy tűnik, nem lettél kellően tájékoztatva.

2019. máj. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Én nem is kértem a kártya kipostázását, hanem a bankban vettem át pont ezért.
2019. máj. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A bank tudja bizonyítani hogy feladta.


Ez most már mindegy. Legközelebb kérd a bankba.

2019. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem azért számolták fel a kártyadíjat, mert ez a szabály, ha újat igényelsz. De (!) ha aztán ezt megreklamálod a bankban, látni fogják, hogy valóban nem elhagytad, és majd szépen jóváírják az összeget.

Nálam egyszer volt hasonló, szó nélkül visszakaptam a pénzt.

2019. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Az a 3000 forint lehet, hogy a kártya éves díja amit így is, úgy is fizetni kell. Mi van a közleményben?


Ha a letiltás díja akkor viszont nyújts be egy panaszt és igényeld vissza.


Ha esetleg pótkártya díja, akkor ne tegyél panaszt, mert az ugyanannyi mint az éves díj, tehát nem terheltek több költséget csak más jogcímen. (Feltéve, hogy nem vonják le mellé az éves díjat is.)



A letiltás pedig azért szükséges, mert az Erste bank a megújított a kártyákat változatlan számmal bocsátja ki.

Tehát ha valakinek a kezébe kerül az új, akkor a mostani, még élő bankkártyádnak a számát is tudni fogja. A lejárati idő pedig ami rajta van -3 év.


Illetve így nem lehet később sem aktiválni.

2019. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Àprilisban vonták le az éve kártyadíjat, az 5000 ft volt. Ezt a 3000-et kártya pótlás néven vonták le. Mindenképp meg fogom reklamálni.

Azért nem vártam a tiltással 31-ig, mert az új kártyát 7-10 nap alatt pótolják, tehát reménykedhetek benne h így jövő hétvégéig megkapom, addigra fizetés is lesz és hosszúhétvégére jó lenne. Bár mivel most új pin kódot is kapok, amit pár nappal később küldenek, így lehet elnyúlik ez is.

2019. máj. 29. 20:35
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze azóta sem kaptam kártyát. Új pin kód megjött levélben, ennek már 2 hete. Most ismét le kellett tiltatnom a sosem látott bankkártyámat, és majd postázzák. Ismét 3000 ft. Most már 6000ft a semmiért. Kkértem küldjén ajánlva, nem lehet. Bankfiókba kiküldik 3000 ft-ért. Ugyhogy marad megint a levél. Ha nem kapom meg persze megszüntetem a szamlam, csak az összes sporoloasom ott van, amit atvinni mas bankhoz megint egy csomo költség.

Tiszta vicc az egész.

2019. jún. 14. 14:21
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

De miért kellene letiltatnod egy olyan kártyát, amit még senki nem használt és NINCS AKTIVÁLVA!!!

Azt - még ha el is keveredett - senki nem tudja használni, hiszen a PIN kód meg nálad van, nem?

2019. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értelek: a bankfiókban ingyen lehet átvenni, legalábbis én úgy tudom.
2019. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!