Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kellene végtörlesztenü...

Mennyit kellene végtörlesztenünk és mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Persze kérdezzem a banktól, de szeretnék felkészülten menni és nem vagyok annyira otthon a témában.


2 éve vettünk fel 7,2 m lakáshitelt (20% önerőt fizettünk be), forint alapú, 6% kamat, futamidő végéig fix, havi kb 61.000 a törlesztő.


Most elképzelhető, hogy egy összegben ki tudnánk fizetni az egész fennmaradót, vagyis ha jól gondolom, "végtörlesztenénk".


Kb mennyit kellene fizetnünk? Azt tudom, hogy 5 éven belül van rá valami plusz költség.


Köszönöm, hogy segítesz számolni. :)


2019. máj. 29. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezekből az adatokból nem lehet megmondani.

A jelenleg fennálló tőketartozásod kell visszafizetni + a szerződésed szerinti végtörlesztési (vagy egyéb módon elnevezett) költsége(ke)t.

A szerződésedben te tudod mi van.

2019. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 éve fizetitek a havi 61 ezer ft-ot, akkor jelenleg 1 millió 464 ezer ft-ot fizettetek be, azaz kb. 6 milió ft-ot kéne befizetnetek.


Amúgy meg tényleg Ti tudjátok, mi van a szerződésetekben - mi nem.

2019. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja, pardon, rossz a számításom, mert ha 7,2 milliót vettetek fel, annak még kamata is van, tehát jóval többet kell visszafizetnetek - kb. 8 milliót - így több, mint 6 millió még a hátralévő tartozás (csak nagyvonalakban számoltam)
2019. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

A jelenlegi tőketartozást kell kifizetni és a végtörlesztési díjat. Ez bankonként változó. A tőketartozásról lehet igazolást kikérni, vagy én pl. forintra pontosan látom netbankon is. Plusz, ha voltak kezdeti kedvezmények (szerződéskötési díj, előminősítés, értékbecslés, közjegyzői díj, stb.), akkor még +200-300 ezer forinttal lehet hogy kell számolni amiért 5 éven belül végtörlesztetek. Ezt a szerződésetekben nézzétek meg, hogy van-e rá kitétel.

Hasraütésre azt mondom a tőketartozásotok olyan 6,5 millió lehet.

2019. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

15 év volt a futamidő valószínűleg. 6,6-6,7 millió környékén van a tőketartozás, ha 6% a THM. Ha az csak a kamat, akkor valamivel több. Ott lehet számolni:

[link]

Plusz lehet előtörlesztési díj és ilyesmik.

2019. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Plusz azt se felejtsük ki, hogy az első jópár évben szinte csak kamatot fizet az ember...tehát a tőkéből még szinte semmi nem fogyott le.
2019. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

"Kb mennyit kellene fizetnünk? Azt tudom, hogy 5 éven belül van rá valami plusz költség."


Tőketartozás 6,5millió körüli lehet. Erre biztos, hogy költségeket is fel fognak számolni.


Valószínűleg jobban jártok, ha most kifizetitek a hitelt, ha ki tudjátok, mintha a plusz költség miatt inkább a kamatot fizetnétek még X évig.

Évi 6% kamat az durván havi 30-35ezer forint.


Ha mondjuk 300ezerbe kerül a végtörlesztés, akkor is "csak" 10 hónapnyi kamat az ára.

2019. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

"Plusz azt se felejtsük ki, hogy az első jópár évben szinte csak kamatot fizet az ember...tehát a tőkéből még szinte semmi nem fogyott le."


A szinte semmi az túlzás. 2 év alatt durván 8-9%-ot fizettek ki a tőkéből.

15 éves hitelnél az első 5 évben évi 4-5%-ot csökken a tőke. (Eredeti összegre vetítve)

6-10. évben 6-7%-ot.

11-15 évben évi 8-10%-ot.

2019. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek a rendes válaszokat.


Nem vagyok tájékozatlan, csak mielőtt megyek be a bankba, szeretném tudni hogy megy ott a matek.


Igen a tőketartozást megnéztem korábban, 6,5 millió.

Úgy olvastam, hogy 4% díjat kell fizetni végtörlesztés esetén (5 éven belül).


Ezek szerint akkor ezt így kell kiszámolni?

6.5000.000 (tőke) + 260.000 (4% végt.díj) + 100.000 Ft (kedvezmény amit kaptunk).


Ez azt jelenti hogy 7 milla alatt megáll amit be kell fizetni?


Volt már végtörlesztésem, de akkor volt büntikamat, meg szerződésmódosítási díj...stb.

Most ilyenről nem írtak 8-as betűméret allatt sem.

2019. máj. 29. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen kb 1 évnyi kamatot felszámítanak végtörlesztés címén.

De jobb 1 évnyi kamatot kifizetni, mint 13 évnyit :)

2019. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!