Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha veszek állampapírt azt...

Ha veszek állampapírt azt bármikor kivehetem?

Figyelt kérdés

Pl 2. évre szólót ha veszek kivehetem fél év után, ha szükségem lenne a pénzre? Nyilván annyit amennyit beraktam.


Illetve ugyan ez érdekelne banki lekötésnél is.



2019. máj. 30. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
igen
2019. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Többfajta állampapír is van.


Ha Magyar Állampapír Pluszt veszel, akkor azt

évente 5 napig visszaválthatod garantáltan. Ekkor visszakapod a névértéket és a felhalmozott kamatokat.

[link]


Ha nem abban az 5 napban akarod visszaváltani, akkor eladási áron tudod megtenni. Jelenleg az eladási r az érték *99,75% tehát elég kedvező.

De ezt a jövőben bármikor módosíthatják 99%-ra vagy 98%-ra vagy mondhatják azt is, hogy nem visszaváltható.


Az 5 napos időszak benne van a hirdetményben, konkrét dátumokkal azt utólag nem törölhetik el.


Ha Prémium magyar államkötvényt veszel, akkor azt jelenleg 99%-os áron váltják vissza, de erre is igaz ami a fentire, bármikor módosulhatnak a feltételek.


A többi állampapír az nem túl érdekes, de ha érdekelnek, akkor azoknak is utána nézhetsz. :)

2019. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nagyon hasznos volt! :)
2019. máj. 30. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!