Mi az hogy adható csok, babaváró hitel? Honnan tudom hogy kapni is fogok ha a leírtak alapján megfelelek sem garancia a feltételes mód?

Figyelt kérdés

A férjemmel vennénk amúgy fel 10 millió babavárót , 4 csok hitelt , meg 2 cserekre a csokot.

Utánnanéztem milyen feltételek kellenek ezekhez. Elvileg megfelelünk rá , de hogy köthetek ilyen feltételes módra adásvételit? Elzavar minden eladó kb.


Amúgy azokkal az adatokkal néztem hogy egy 19milliós lakást vásárolnánk.50nm feletti. Hazasok vagyunk , 400E feletti fizunk van kettőnknek, bár ha gyeden leszek ez lehet 350 lesz.

Nem vagyunk adosok egy telefonra sem. Sosem voltunk ez lenne az első hitelünk. 5 éve van folyamatos munkavoszonyunk.


2019. máj. 31. 22:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A csok hitelt 10 évre néztem fix kamatperiódussal. A babavárót nyilván 20 évre .
2019. máj. 31. 22:03
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Hát, megmondom őszintén, én nem a feltételes mód miatt aggódnék inkább, hanem azért, mert 4 emberre (illetve akkor már 5-re) a 350 ezer ft-os fizetésből még hitelt felvenni...

Nem mondom, hogy lehetetlen, de nagyon merész vállalkozás.


A babaváró hitel feltételei itt vannak:

"Kik igényelhetik?


Minden olyan házaspár, ahol


mindkét fél betöltötte a 23. életévét, de a feleség még nem érte el a 41 éves kort

legalább az egyik házas fél 3 éve TB jogosult, vagy ugyanennyi ideig, vagy ideje felsőoktatási tanulmányokat folytat vagy folytatott

legalább az egyik házastárs az első házasságában él

mindkét fél Magyarországi lakcímmel rendelkezik

az igénylők köztartozásmentesek

az igénylők egyikének sincs a KHR-ben nyilvántartott tartozása

az igénylők büntetlen előéletűek"


Pl. az Ersténél találtam egy olyant, hogy "ellenőrizze, hogy jogosult-e rá? itt meg tudod nézni, bár ez is csak tájékoztató jellegű.

[link]


Az volna a legegyszerűbb, ha bemmél abba a bankba, ahol felvenni kívánjátok és kérnétek egy előzetes hitelminősítést - talán erre is lehet kérni, mint a normál lakáshitelnél.

2019. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez úgy megy, h bemész a bankba, ahol csinálnak egy előzetes hitelbírálatot. Ha az rendben van, kötsz egy előszerződést az eladóval, abban leszögezitek h ha a bank visszadobja az igénylést, akkor visszajár az előleg.

Aztán a banknál beadjátok az igénylést meg az összes szar papírt (készülj a legrosszabbra, az alsógatyátokba is belenéznek.


350ezres fizetésre 14 millió sokévre lesz jó talán.

2019. jún. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miert a babaváró havi torlesztője 50E ft , a 4 millió törlesztője 10 évre 50 körül . 100E ftot miert ne tudnánk kifizetni torlesztőre? Most albérletre fizetünk ugyanannyit. 2 gyerekkel is sima ügy sztm. Most hogy kettem vagyunk 250 at rakunk el havonta. 200 -250ből meg nehogy ne legyünk már el :o
2019. jún. 1. 08:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A bevétel csak bizonyos százalékig terhelhető hitellel, és van egy adott összeg is, aminek fejenként maradni kell a hitel levonása után. Legutóbb, amikor hitelt vettem fel két éve, akkor ez Pesten 110ezer volt. Mondjuk az én bankom elég szigorú. De hasonló minden banknál van.


És akkor arról még nem beszéltünk, mi van, ha a férjed valami miatt nem tud dolgozni? 150 ezerből 100 törlesztő? Ilyenekre is gondolni kell (ezt a bank nem fogja kérni, de saját jól felfogott érdeketek felkészülni).

2019. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem kérdezték a bevételeinket, én gyesen voltam , a férjem minimálbéren bejelente. Felvettünk 7m hitelt, plussz a csokot. Tehát 10 m 20 évre. Az akkor még szocpol néven futott. Két gyerekre vettük fel, de gyorsan jött a másik baba is. A ház a fedezet a banknak és nem érdekelt senkit hogy miből fizetjük. Akkor van szívás, ha nem születnek meg a gyerekek, mert akkor vissza kell fizetni. Ha megfeleltek a feltételeknek akkor tuti megkapjátok, erről előzetesen kell a banknál érdeklődni.
2019. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Ne keverjük már ide a válság előtti szocpolos időket. Ma már egész másképp van, hogy ne legyen olyan sipítozás, mint a devizahitelek miatt. Az pont azért borult ekkorát, mert a kutyase nézte, vissza tudják-e majd fizetni a hiteleket.
2019. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
#5, ma már nem így van (nagyon helyesen!), az első amit a hitelbírálatnál megnéznek az egy főre eső igazolható jövedelem (ha minimálbérre vagy bejelentve senkit nem érdekel, ha akár egy milliót is kapsz zsebbe havonta).
2019. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de azt ki igazolja hogy mennyit kap zsebbe minimálbéren felül?
2019. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De meg mindig nem ertem miert ne tudnánk 350 ezerből elenni. 100 at kifizetunk a hitelre marad 250. Miért nem elég? Egyébként fejenként 250 et keresünk havonta de sztm magyarországon ez is lukszus , azért 400E felettit írtunk alá mert úgy voltunk vele hogy ha a ferjem tappenzre jön stb. A 350 onnan jön hogy táppénzen leszek terhesen. De a babavárót nem kell fizetni alapból az első 3 évben. Ha leesik a férjeme eseleg a lábáról arra van a bizrosítása, ami csak segítsen már hamár havni 3ezret fizetünk rá.

Egy alap családi kereset átlagba szerintem 300 korul van egy hazasparnak. Eddig legalábbisbazt hittem de ezekszerint mi a szegeny retegbe tartozunk ezelszerint?

2019. jún. 1. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!