Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénzes jövedelemre hol...

Készpénzes jövedelemre hol kaphatok személyikölcsönt?

Figyelt kérdés
Van valaki aki készpénzes jövedelemre kapott személyikölcsönt? Milyen dokumentumokat kértek hozzá? Gondolom munkáltatói igazolás, illetve NAV jövedelemigazolás kellett hozzá?

2019. jún. 3. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazokat a dokumentumokat, mint azoktól, akik banki átutalással kapnak fizetést.
2019. jún. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tapasztalat?
2019. jún. 4. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Régen volt, hogy vettem fel személyi kölcsönt. Lehet, hogy azóta változtak a dolgok, de nem tudom, hogy miért lenne más a folyamat egy készpénzes és egy banki utalásos bérfizetés között?


Mégis mi lenne a különbség elbírálás szempontjából?


A NAV jövedelemigazolást pedig egyáltalán nem értem például egy munkaviszony esetén. A munkáltató igazol. Passz.

Aki önfoglalkoztató, annál érthető, mivel saját "munkáltatója".

2019. jún. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva, voltam az otp-nel, ott van szamlam tobb mint fel eve, van is rajta penz, de meg nem utalva kapom a fizetesem. Szemelyikolcsont akartam felvenni, kertek a munkaltatoi igazolast, be is vittem. Kertek egy utolso havi telefonszamlat, de mivel azt nem tudtam adni, mert feltoltokartyas vagyok, ezert kuldtek egy valinacios kodot a telefonomra. Rendben ment minden, mig vegul telefonalt az ugyintezo holgy, hogy a munkaltatomnak kellene azbutolso havi telefonszamlaja, mert nem nyilvanos a telefonszama. Na itt mondtam azt, hogy hagyjuk az egeszet,inkabb megprobalkozom vele mashol. Nincs tartozasom, nem szerepelek bar listan, sosem volt meg hitelem. Ugyhogy vegkepp nem ertem mi a problema
2019. jún. 5. 13:04
 5/10 A kérdező kommentje:
‘95 ota mukodo vallalkozasnal dolgozom, tobb mint 3 eve, ugyhogy tenyleg nem ertem
2019. jún. 5. 13:05
 6/10 Jaruss ***** válasza:
Pedig egyszerű, nem 100%-osan ellenőrizhető a munkáltatód. Ez nem a te hibád, de te szeretnéd a kölcsönt. Azért van így,mert feltételezem 1 millió feletti az összeg,és ott ez az előírás. Az ilyesmit úgy nevezik,hogy a fizetőkészség és -képesség alátámasztására szolgáló dokumentum. Ebből a szempontból pont az OTP a legrugalmasabb, úgyhogy én beszerezném,ami kérnek,és kapod a pénzt.
2019. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg ott jarok, hogy modositottam az osszeget, es nem 1.100.000 szeretnek, hanem “csak” 800.000 forintot. Most kertek elektronikusan egy nav jovedelemigazolast, papir alapu nem jo nekik. Hetfon kuldom el az igazolast, remelem addigra megerkezik, utana kivancsian varom a tovabbiakat. Igazabol arra voltam kivancsi, hogy kapott-e mar valaki igy, konnyebben. Remelem hetfon sikerul :)
2019. jún. 5. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is reméljük, mert ezek a dolgok borzasztóak - szerintem.


Munkáltató utolsó havi telefonszámlája? Te jó ég! Én értem, hogy miért kéri, de a cég nem köteles ilyet biztosítani, és ezért a dolgozóját hátrány érheti?

2019. jún. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jaruss ***** válasza:

Az elektronikus Nav jöv.ig. tökéletes. A papír alapút csak akkor fogadják el,ha nem volt köztes szereplő: vagyis közvetlenül a banknak küldte ki a Nav. Az elektronikusnál arra kell vigyázni,hogy még a file nevét sem szabad módosítani,mert elvész az elektronikus hitelesítése.


Jellemzően ennél jóval egyszerűbb, egyébként minden fronton érheti az embert más területen is hátrány a munkáltatója miatt. Erre sajnos az a sablon igaz,hogy ha valahol az a szabály,hogy ittas állapotban nem lehet használni a kondi termet, az azért van,mert volt rá precedens.

2019. jún. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is borzaszto. Na mindegy, majd kiderul, tenyleg kivqncsian varom a fejlemenyeket, es majd irok, felteve ha erdekel, hogy mi is lett ebbol az egeszbol. :D

Koszonom a segitokeszseget!!!! 😊

2019. jún. 6. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!