Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bedőlt hitel esetén, ha már...

Bedőlt hitel esetén, ha már elárverezték az ingatlant, és semmi nincs a nevemen, mit tehetnek velem, ha hivatalosan sehol nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Ha lesz nyugdíjam, abból gondolom majd vonhatnak, de ha addig semmi, vagy csak minimálbér, az esetleg még arra is kevés lehet, hogy a halálomig sem fogja kiegyenlíteni a "számlát".

Alap esetben jogosnak érezném a fizetést, de a tartozás most nagyjából annyi, amennyi kölcsönt annak idején felvettünk, (exemmel, aki angolosan távozott címe sincs, engem érnek csak el a levelekkel, tőlem tiltogattak le, amíg otthon dolgoztam) csak már ingatlan sincsen.

Kimentem mégis külföldre dolgozni, hogy kifizethessem ezt a néhány milliót.

Itt egy újdonsült ismerősöm felvetette, hogy ne fizessem ki, ezzel kicsit elbizonytalanított.

A bérem egy részét forintban kapom, állítása szerint csak azt érik el a végrehajtók, annak vonhatják le a harmadát. (Egyelőre nem teszik egyébként, lehet a gyakori munkahely váltás is "jó" módszer...)

Szerinte a külföldön összekapart pénzből inkább vegyek majd egy (másik) ingatlant, és azt írassam a gyerekem nevére, magam pedig legyek a haszonélvező. (44F)


Igaz élek még pár évet, de valahogy nem akarok további éveket abba fektetni, hogy elérjem a nullát (kb két év alatt törleszteném a tartozást).

Másik javaslata, ha kint maradok és itt élek tovább, szerinte akkor is úgymond "megúszom" de hosszú távon inkább hazamennék.



2019. jún. 4. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezes?
2019. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek.


[link]


Ha EU-s országban dolgozol, előbb utóbb ott is megtalálnak.

2019. jún. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!