Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követeléskezelő a volt lakhely...

Követeléskezelő a volt lakhelyemre küldte a felszólításokat ahonnan nem értesítettek, ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tehát volt A hitelem a Raiffeisen banknál hogy ki tudjak menni külföldre 200e ft, és az akkori páromnak küldtem haza pénzt hogy utalja a számlámra, azt hazudta hogy megtette. Fél év múlva mentem haza, azt mondta elrendezte az egészet. Nem is foglalkoztam vele többet, ez 4 éve volt Náluk volt az állandó lakcímem. Szétmentünk. 2éve lett új állandó lakcímem, amire 1 hónapja behajtó cégtől jött levél hogy 600e ft tartozásom van. Hosszas gondolkodás és telefonálgatás után kiderült hogy a Raiffeisenes hitelem nem lett befizetve és duzzadt ekkorara. És a felszólításokat amoda küldték.. És direkt nem szóltak nekem! Felhivtam a zrt hogy nem tudok ekkora összeget kifizetni. Engedjék el a kamatot. Azt kérték küldjek kérelmet levélbe. Meg is tettem mindent részletesen leírva. Vártam a választ, semmi... Felhívtam hogy mi van már, mire kiderult hogy ezek a fogyatékosok megint a régi lakcímemre küldték el a választ, holott világosan leírtam hogy épp emiatt van a galiba hogy nem ott lakok és ha tudom már rég kifizettem volna hogy ne legyen ennyi kamat. Emailbe átküldték a választ, miszerint ha egy összegben kifizetek 400e ft ot, a többit elengedik. De én ennyit sem tudok egyszerre és 1 hét határidőt adtak rá. Mit tehetnék segítsetek kérlek. Maximum 250ezret tudok nekik odaadni. Meg miaz hogy ennyire figyelmetlenek hogy már megint rossz helyre küldték el a levelet én nem is értem. Van értelme tovább alkudozni velük vajon hogy elengedjék a kamatot? Vagy mit csináljak?
2019. jún. 5. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Mindenképp várd meg, amíg még nagyobbra hízik a tartozásod.


Miért nem te utaltad a saját számládra a saját törlesztésedet? Külföldről is lehet ám átutalást végezni.

2019. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A következőt tudod tenni. Írj újra levelet, amiben kérd a részletfizetési lehetőséget. Indokold meg újra, hogy miért kerültél ilyen helyzetben, és havi szinten X összeget tudsz fizetni. Újra írd bele, hogy ( és említsd meg), hogy már másodjára közlöd az új lakcímedet, így a választ az új lakcímedre várod. Írd meg a havi bevételed, kiadásodat, ezzel tudod indokolni, hogy miért nem tudsz 400 ezret egy összegben kifizetni. A levél feladásával egy időben egy általuk régebben kapott csekken el is kezdheted fizetni az összeget amit megadtál- ( a csekkre mindenképpen írd bele, hogy X.Y hitel tartozás törlesztése) . Utána csak a válasz kell várnod. Reális törlesztő összeget írj, szóval ne azt írd, hogy havi 10 ezret tudsz fizetni..

A válasz valószínűleg az lesz, hogy elutasítják a kérelmedet, ragaszkodni fognak a teljes összeg befizetésére. De ne pánikolj. Írj újra levelet, hogy szándékodban van fizetni továbbra is, nem zárkózol el tőle, de csak részletekben tudod rendezni. Kérd újra az X. összeg részletfizetését. Természetesen minden hónapban ad fel a csekket.

Nyugi, ők megkapják, így bírósághoz nem tudnak fordulni, mert fizetsz. Ha bírósághoz fordulnak végrehajtás engedélye miatt, vagy a számládról levonási kérelem miatt a bíró elfogja utasítani őket, mert a csekkekkel bizonyítod, hogy szándékodban van rendezni a tartozásodat.

A levelezés elfog tartani jó pár hónapig, a végén inkább belemennek, mert legalább megkapják a pénzüket.

Tapasztalatból mondom, én végig csináltam.

2019. jún. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Még valamit.

A leveleket amiket írsz csakis tértívevényes módon ad fel. Ezt alá kell írniuk amikor átveszik, így nem jöhetnek azzal, hogy nem kaptak tőled levelet. Mindent tegyél el.A tértívevény bizonylatát. a csekkeket.

2019. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Így van, fogadd meg 2.3 tanácsát és valóban mindenképpen tértivevénnyel küld el!

Még valami: ha nem tartózkodsz Magyarországon, akkor érdemesebb lenne megadni az ideiglenes, külföldi címedet a követeléskezelőnek (ebből látják, hogy külföldön tartózkodsz) vagy kérni őket, hogy emailben tartsátok a kapcsolatot - hogy ne legyenek fennakadások a kapcsolattartásban - mert ha átkerül végrehajtóhoz, akkor akár zárolhatják a számládat is - még akár külföldön is, az Európai fizetési meghagyás miatt.

2019. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A helyedben beperelném a volt barátnőt is.
2019. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!