Ha egy bank vagy hitelt nyújtó egység?

Figyelt kérdés
Ha egy banktól vagy hitelt nyújtó egységtől vesz fel az ügyfél hitelt,és az én banki szamlaszámomat adja meg a bank látni fogja,hogy kié a számlaszám?

2019. jún. 6. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen, nem csak a bank, hanem bárki, hiszen utaláskor a számlaszám mellé a számlaszám tulajdonosának a nevét is be kell írni.
2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg bizonyos hiteleknél nem is lehet más számlájára felvenni: pl. "A" hitelnél - közismertebb nevén folyószámla-hitel - csak az adott ügyfél folyószámlájára adnak hitelt.
2019. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De tételezzük fel,ha hitel nyújtáskor mégis lehetséges.Akkor ha véletlenül nemfizetővé válik az ügyfél akkor rajtam nem követelhetik a tartozást,ugye? Ha az én számlaszámomat használták?
2019. jún. 6. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz, teljesen ködösítve írod le a dolgot, azt sem tudjuk, milyen hitelt akar xy felvenni (személyi kölcsön, lakáshitel ? stb), így nem lehet válaszolni: ha pl. férj-feleség/élettárs közös bankszámlán van, akkor de, zárolhatják nem fizetés esetén.


Bizonyos esetekben, pl. lakáshitelnél, a hitelfelvevő nem is látja a pénzt, mert azt a bank az ingatlant eladó számlaszámára utalja át.


Ugyanakkor egy személyi kölcsönnél aligha hiszem, hogy belemegy a bank abba, hogy más számlájára utaljon: hiszen xy-al kötött szerződést, xy-al áll jogviszonyban.

2019. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jaruss ***** válasza:
Ügyfélkapcsolat alapján törlesztési számlát jelölnek meg,de ha van másik hivatalos résztvevő a hitelben,sorozatos sikertelenség esetén - amennyiben szintén ügyfél - az ő számlája is terhelhető. Egyetemleges felelősség vállalás.
2019. jún. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anyám a számlaszámomat akarta adni a banknak,amikor hitelt akart felvenni.

Így ha nemfizetővé válni,akkor rajtam nincs joguk követelni ez biztos ugye?

Amúgy az ő nevére venne fel hitelt

2019. jún. 6. 18:18
 7/7 Jaruss ***** válasza:
Ez bankonként eltérhet,de az OTP nem fogja csak olyan személy számlájára beállítani a törlesztést,aki benne van az ügyletben.
2019. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!