Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg nem lehet pénzt...

Tényleg nem lehet pénzt kivenni, ha nem regisztrálom magam?

Figyelt kérdés
Valamelyik munkatársam azt mondta, hogy be kell benni a bankba megcsinálni az elektronikus aláírást a sikassztások miatt. Én mondtam, hogy már hónapokkal ezelőtt bementem megcsináltatni, mire ő azzal jött, hogy de a sikkasztások miatt be kell benni megint? Én ezt nem értem, de ő sem nagyon, ahogy észrevettem. Azt mondta, ha nem csinálom meg, nem vehetek ki pénzt. De nekem megvan. Viszont ő továbbra is hajtogatja, hogy be kell menni, mert ez új dolog.
2019. jún. 12. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem elektronikus aláírást kell csináltatni, hanem adategyeztetést kell végezni, akkor, ha 2017. június 26. előtt nyitottál számlát és azóta nem csinálták még meg. Ez kb azt jelenti, hogy magaddal kell vinned a személyidet és a lakcímkártyádat és azt lemásolják a bankban.

Sok banknál e-mailben is be lehet küldeni a beszkennelt okmányokat.

Ha nem csinálod meg, akkor június 27-én zárolják a számládat, pénzt kivenni és rátenni se lehet, meg utalni se, meg kártyával fizetni se - míg nem végzed el az adategyeztetést.

Mindez a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni törvény miatt kötelező.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha felhívod a bankodat és megkérded, neked meg kell-e csinálnod, vagy már lemásolták az irataidat, amikor az elektronikus aláírást csináltattad.

2019. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta már rajt van az OTP honlapján, hogy nem kell mindenkinek megcsináltatni, akinek kell, azt értesítik majd.
2019. jún. 20. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!