Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számoljunk együtt! Mennyi...

Számoljunk együtt! Mennyi pénz kamatozik annyit, hogy megélj belőle?

Figyelt kérdés

Azt a minimumösszeget keresem, amely már elég ahhoz, hogy egy átlagos kockázatú befektetéssel - infláció és adók mellett - kitermelje azt az összeget évente, amely hónapokra leosztva legalább 2-300 ezer Ft-ot hoz.


Azaz: ekkora tőkére van szükség ahhoz, hogy az "érted dolgozzon", és megtermelje ezt a havi jövedelmet.


Mekkora ez az ekkora?


2019. jún. 12. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha megmondod, mekkora hozama van egy átlagos kockázatú befektetésnek, kiszámolom neked.
2019. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Itt jönnek a trükkök és az ismeretlenek az egyenletben.


Mert mondjuk a magyar állampapír éves kamata 3%, ami némileg magasabb az inflációnál, de tudtommal vannak ennél sokkal jobbak - ugyanakkor némileg kockázatosabbak is. És mi van akkor, ha valamilyen értékállóbb devizában van a pénz? (Infláció ellen.)

2019. jún. 12. 15:52
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez az "átlagos kockázatú befektetés", mint kifejezés önmagában nehezen értelmezhető. Nézzük meg állampapírokkal, amik valószínűleg alacsonyabb kockázatúak, mint az "átlagos kockázatú" befektetés, de legalább a pénzed megmarad. Számoljunk azzal, hogy infláció felett 1%-od marad kamatadómenetesen. Havi 300.000 forinthoz évi 3,6 millióra lenne szükséged, és ha ez az 1%, akkor 360 millió kellene ehhez. Nagyságrendileg. Magasabb hozamú (és kockázatú!) befektetéseknél ez a szám értelemszerűen akár nagyságrendekkel is alacsonyabb lehet.
2019. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Azt mondd meg nekem, hogy ha valakinek van 360 millió forintja, az miért akarna havi 300ezerből vegetálni?
2019. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Nagyságrendileg. Magasabb hozamú (és kockázatú!) befektetéseknél ez a szám értelemszerűen akár nagyságrendekkel is alacsonyabb lehet."


Köszönöm! Én is hasonlóra jutottam. Mekkora szerinted az a hozam, ami még belefér az átlagos kockázatba, de magasabb az állampapírokénál?


5%? 7%? 10%?


Melyik az a devizanem, amelyik a legstabilabbnak bizonyult infláció szempontjából az elmúlt évtizedekben? Amelyet legszívesebben választanál a pénzvagyonod értékének megőrzésére?

2019. jún. 12. 16:00
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez most a gyk vagy ingyen befektetési tanácsadás?
2019. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Rossz az elméleted. Havi 2-300e Ft pár év múlva megélhetésre se lesz elég így kellene vagyongyarapodást is generalnod. mondjuk évi 3-4 százalékot de 10 év alatt 30 százalék semmi. Inkább 5-7 százalék lenne realis, ezért legalább 10 12 százalékos hozamu valami kellene ami nem létezik
2019. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező rád fognak repülni a keselyűk (piramis, piramisos MLM, MLM), fateromat is meglepték, kérdezte mit tegyen, mondtam neki kergesse el őket, nehogy kibelezzék.

A figyelmeztetésem eredménye azt lett, hogy hívott még pár dögevőt a lakomára, majd engem hibáztatott, amiért ő rossz döntést hozott!

2019. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmeztetést, nem a GYK alapján döntök befektetési kérdésekben. Ez csak egy felmérés, hogy mi milyen ötlet, és mennyire működőképes.
2019. jún. 12. 20:26
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem 2% infláció fölötti hozam most ami biztonsággal elérhető.

Tehát 4000000/0.02=200 millió

2019. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!