Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás közleményébe...

Banki átutalás közleményébe bármit lehet írni?

Figyelt kérdés

Sajnos átvertek az egyik bankban. Folyószámla hitelem van, amit munkabérből származó jövedelemmel nyitottam. Ez idáig rendben is van, ellenben már a szerződéskötésnél jeleztem, hogy x idő múlva iskolaszövetkezeten keresztül fogok dolgozni, tehát a közleményben diákbér címszóval fog érkezni a jövedelmem. Azt a választ kaptam, hogy semmi gond, tökéletes.

Mint kiderült nem az, harmadlagos jövedelemnek minősül, tehát megszűnik a hitelkeretem. Az egyetlen lehetséges megoldás, ha havi 20 000 Ft munkabért kapok, mert úgy figyelembe veszik a harmadlagos jövedelmet is, tehát megmarad a hitelkeretem.

A közleményben szereplő adat hivatalos? Értem ezalatt, hogy ha egy rokonom utal nekem x összeget minden hónapban (amit persze én adok neki), a közleménybe pedig munkabért ír, akkor az törvényileg szabályozva van, vagy csak a banki rendszer fogja figyelni?

A fennálló tartozást ki tudom fizetni, de jobb lenne a vésztartalék.

Tehát: törvény szabályozza-e, hogy mi kerül a közleménybe utaláskor?



2019. jún. 13. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

A közlemény rovat nem hivatalos, elvileg oda bármit lehet írni, DE!

Ha egy rokonod kezébe nyomsz 20 ezer ft-ot és azt Ő átutalja Neked "munkabér" címszóval, abból 2 bukta is lehet:

1.- a bank nem hülye, látni fogja, hogy Gipsz Jakabtól jött (magánszemély) a "munkabér"

2.- a rokonodra meg rászállhat a NAV, amiért nem jelentett be, nem adózik utánad, stb. Igen,. tudom, kis összeg, de láttunk már olyant, hogy virágárus nénit büntettek meg...


Szóval nem olyan kis "ártatlan" mulatság ez...


"A fennálló tartozást ki tudom fizetni,"

Akkor fizesd ki és ne a csaláson törd a fejed - ilyen dolgokkal nem jó "játszani"

2019. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki fogom akkor fizetni, köszönöm a tanácsot. Elég bosszantó, hogy hazudtak, máskülönben meg se kötöttem volna. Az biztos, hogy meg is szüntetem a számlám a tartozás befizetése után.
2019. jún. 13. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt megértem, hogy dühös vagy, amiért félretájékoztattak - azt viszont nem értem, hogy emiatt miért akarod megszüntetni a bankszámládat?

Ha diákmunkát végzel, akkor szükséged van valahol egy bankszámlára, ugyanis nyilván bankszámlára kapod a pénzt.

Ebből ne azt a következtetést vond le, hogy akkor "kidobom a gyereket is a fürdővízzel együtt", hanem azt, hogy alakítsd úgy az életedet, hogy ne legyen szükséged hitelre: inkább spórolj egy kicsit, mondj le bizonyos dolgokról, hogy legyen félretett pénzed - ne a bankoktól függj. Ez az én tanácsom.

2019. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hintalow ***** válasza:
Amúgy ahol nézik rendszerszinten a beérkező összeget hitelkeret miatt, ott sem nagyon a közleményt vizsgálja a rendszer, hanem az utalás ún. jogcímkódját. ilyen utalást, ami alapból munkabér jellegű pedig nem lehet produkálni lakossági számláról.
2019. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A bankban nem hazudnak, legfeljebb félreértettétek egymást. Menj be, és tisztázd a dolgot, biztos van rá megoldás, de amit itt felvázoltál, az nem az.
2019. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól írta. Közlemény inkább a jogcímnek szolgál, tehát ha valaki munkabérként utal neked, valóban rászállhat a NAV, és nem fog veletek kuncogni hogy hát az csak azért volt, hogy átverd a bankot hogy megmaradjon a hiteled.


Ne játssz ilyenekkel, bankokkal és a NAVval te húzod a rövidebbet.

2019. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már visszafizettem, csak csöppet morcos voltam, hogy félretájékoztattak.
2019. jún. 28. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!