Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előnyös befektetést tudtok...

Sonemeery kérdése:

Előnyös befektetést tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Melyik pénzintézetnél, és mibe érdemes befektetni kb. 1 M Ft körüli összeget, ami megbízható, aránylag "magas" hozamú. Idős, 85 éves édesanyámról lenne szó. Halála esetén ne kerüljön a hagyatékba, kizárólag én férhessek hozzá. Velem él, én ápolom évtizedek óta, ez az ő kívánsága. Tudnátok nekem ebben tanácsot adni? Köszi!

2019. jún. 14. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"ami megbízható, aránylag "magas" hozamú. "-


Ilyen sajnos nem létezik. Aki ilyet ajánlgat neked, az át akar verni.

2019. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Leginkább cihába, mert a kezelési költségek levonása után a legtöbb esetben ekkora összegre 10-15 000 Ft „nyereség” jön ki, ennyi pénzért (havi kb. 1000) pedig felesleges tenni egy lépést is.
2019. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állampapír kinyírja a többi alternatívát.

1M-ra évi 4,5% kamattal 45000Ft a kamat.

Kezelési költség nincs, ha az államkincstárnál nyitsz számlát.

Befizetés ingyenes, számlavezetés ingyenes, kp-ben felvenni 0,3%, átutalni saját számlára ingyenes.


Ezzel a konstrukcióval a bankok nem tudnak jelenleg versenyezni.

2019. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Testvéreket ilyen módon kisemmizni nem szép dolog...
2019. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Irjon vegrendeletet rola vagy ajandekozza neked most.
2019. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Testvéreket ilyen módon kisemmizni nem szép dolog..."


Te amúgy elolvastad az egészet? Csak mert egy millió Ft az semmi ahhoz képest, hogy ő ápolja évek óta!!

És szinte biztos vagyok benne, ha van is testvér az nem tesz le havi x ezer forintot, hogy ápolás helyett ezzel járuljon hozzá.

2019. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ehhez a megjegyzéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy mindezt úgy teszem, hogy én már 20 éve rokk.nyugdíjas vagyok. Sokszor még saját magam ellátása is gondot okoz. A hugom havonta 1-szer eljön, szinte mint vendég. Odaül az asztalhoz, és egy röpke beszélgetés után elmegy. Ő soha nem hívja, soha nem viszi el magához, legalább 10 éve biztos hogy nem volt náluk. Valószínű nem ér rá, mert minden hétvégén wellneszezni kell menni. Ők megengedhetik maguknak. Fogalma sincs hogy mi baja, vagy mi bajunk van, mikor, és hogyan oldom meg az ellátását, amikor én magam is rengeteget járok orvoshoz. Többször előfordul, hogy 3-4 hetet is kórházban töltök, ezalatt édesanyám egyedül van otthon, rá sem nyitja az ajtót. Bevallom, szívesen cserélnék a hugommal! Ja, azt már csak halkan jegyzem meg, hogy tőlünk 15 km-re lakik...Lehet hogy nem véletlenül döntött így?...
2019. jún. 15. 01:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Ezek szerint jól sejtettem. Láttam már ilyet, ott is a pénzre irigykedtek, de ha évente csak egyszer, nyáron egy hétre kellett átvenni a felügyeletet, akkor húzták a szájukat a testvérek. Persze látogatás néha volt, így szeretlek úgy szeretlek mama 1-2 órát de a 24 órás idős gondozás mégis a másik testvérre maradt.


Na ennyit arról, hogy ki kit semmiz ki. A rongyos 1 millió a kisemmizés, de az nem gond, hogy a másik nem vállal semmit.

2019. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg láttam már ilyen "önfeláldozó" testvért. Ha valakinek nincs élete, úgy könnyű önfeláldozónak lenni.
2019. jún. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!