Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Budapest Bankot biztos hogy...

Budapest Bankot biztos hogy be fogják olvasztani a Takarékbankba az MKB-val együtt? Érdemes lenne ez esetben váltani? Hova? Melyik bankba?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nem szimpatikus ez a kavarás.

Én jelenleg meg vagyok elégedve a Budapest Bankkal.


Biztos nem maradhat meg önmagában, Budapest Bankkét tovább?

Bár a megtakarításom nem ott tartom, csak számlát vezetek náluk.


Attól tartok, hogy addig kavarnak, amíg egyszer azon kapom magam, hogy nem kapok fizetést!


2019. jún. 16. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Be fogják olvasztani? Ne már, én is náluk vagyok.
2019. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régóta röppennek fel ilyen hírek, de ez még egyáltalán nem ténykérdés.


Bár téged nem az MKB érdekel, de az jó eséllyel marad önálló pénzintézet, hiszen több tulajdonosa van, akik nem biztos, hogy eladják az államnak vagy a Takarékbanknak.


A Budapest Banknak jelenleg az állam a tulajdonosa és az értékesítési pályázat első köre e hónap végén jár le. A Takarékbank indult a tenderen, azt már lehet tudni.



Ha a Takarékbank veszi meg és magába olvasztja, akkor sem pár hónap lesz.


Szíved joga eldönteni, hogy neked szimpatikus-e a Takarékbank (amely már nem is hasonlít a régi kis takarékokra), de az hatalmas blődség, hogy egyszer majd nem kapsz fizetést.


Lehet, hogy holnap x bankban nyitsz számlát, utána pedig azt adják el valakinek.


Az európai bankpiacokon, így a magyaron is, évek óta erős konszolidáció zajlik ami bizony összeolvadásokkal jár.

Erre a "kavarás" szó még piacnyelven sem illik.



A takarékszövetkezetek régen nekem sem voltak szimpatikusak, csökevényes kis bankok voltak, de az integrációnak illetve az összeolvadásoknak hála, ma már erősebbek, modernebbek és vállalhatóak mint banki partnerként.

Őszre pedig az összes korábbi takarékszövetkezet egyesül a nemrég szintén összeolvadásokkal létrejött Takarékbank Zrt-be.

Ha ma új bankot keresnék, már mérlegelném a Takarékbankot is.



Remélem kicsit meg tudtam világítani a helyzetet.



Ami a másik részét illeti, hogy melyik bankhoz kellene menned, az attól függ, hogy neked melyik a legkedvezőbb vagy vannak-e még egyéb, akár elvi elvárásaid.


A Budapest Banknak amúgy is inkább a céges ügyfelek vannak a fókuszában, lakossági számlavezetésre simán lehet, hogy találsz nála olcsóbbat.

2019. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de valószínű.

Nem feltétlen érdemes váltanod. Azért olyan nem lesz még összeolvadás esetén sem, hogy nem kapsz fizetést... nagoyn max pár óra késéssel jelenik meg a számládon, mert valami rendszerek túl lesznek terhelve/nem jól kapcsolódnak össze, stb. Nem kell félned ilyen szempontból.

De attól még nézhetsz új bankot, ha így jobban megnyugszol, vagy lehet jobb kondíciókkal találsz új számlacsomagot.

Az OTP elég drága, amúgy nem rossz. CIB-et nem ajánlom, süllyedő hajó. Raiffeisen, Erste, Gránit (ha online szereted intézni a dolgaid), ezek szerintem nagyjából korrektek.

2019. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!