Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ütközik e valamilyen szabályba...

Ütközik e valamilyen szabályba az, ha a telefonkönyvben megjelenített számomon üzleti céllal kapcsolatban megkeresnek?

Figyelt kérdés
Tehát, a számom név alapján ki lehet kérni a tudakozó adatbázisból, neten vagy telefonon keresztül. Ez oké, direkt van így. De az, hogy engem bank, vagy valamilyen személy kölcsönnel, hitellel keressen csak úgy az szabályosan teszi? GDPR erre nem vonatkozik vagy valamilyen jogi kérdés nem merül fel ilyenkor, hogy ezt amúgy nem kellene?
2019. jún. 19. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Magyarországon... ugy most viccelsz? Küld el az anyjába, aztán többet nem fog hívni.
2019. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Te nyilatkoztál úgy, hogy megjelenhet a telefonszámod.
2019. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jaruss ***** válasza:
40%
Valaha generálódott egy igenlő marketing nyilatkozat vagy egyáltalán nincs marketing nyilatkozat (tehát nincs tiltva), de az adatbázisukban szerepelsz, és nem a telefonkönyvből.
2019. jún. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

" a telefonkönyvben megjelenített számomon...

a számom név alapján ki lehet kérni a tudakozó adatbázisból"


Nos, mindkét általad felsorolt tény arra utal, hogy BÁRKI, bármikor, bármivel felhívhat.

Ha nem szeretnéd, akkor titkosíttasd a számodat - ennyi.


Amúgy ez az adatkezelési baromság már-már az Őrületbe kezd átcsapni: rendszeresen járok kontrollra egy kórházba, MINDEN EGYES ALKALOMMAL ki kell töltenem egy 3 oldalas (!!) nyilatkozatot (eddig csak 2 oldal volt) - de minden betegnek - hogy ebbe meg abba beleegyezem.


Az meg senkit nem zavar, hogy a postán (meg a futároknál) százával, ezrével látható az MPL csomagokon a név, a cím és a telefonszám :D

2019. jún. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első. Örülök, hogy ilyen felfogású emberek is léteznek, de köszönöm szépen, én nem szeretnék a saját negatív levembe főni éveket és megadom a tiszteletet annak is, aki telefonon keresztül megkeres, legyen az bármilyen üzletkötő. Ráadásul úgy látom a kérdést sem sikerült teljesen értelmezni.


A többieknek pedig köszönöm szépen a válaszokat, de konkrét sajnos nem jött, így valahol mindenképp utána kell néznem ennek. Az hogy nyilvános a számom az rendben van, a számot beirva kiadja a rendszer, hogy ki vagyok. Ha nem hívok ilyen embert, akkor ez a keresési lehetősége nincs meg. A második, ha pontos név alapján keres. Így viszont esélytelen, hogy egy adott városra tudjon sózni hitelt, ez is ki van zárva. Harmadik a pontos cím. Na, de pontos cím alapján hónapokba telik egy konkrét adatbázist összeállítani. Az egyetlen megoldás az, ha a tudakozótól kéri ki az adatokat, természetesen legálisan ( bár nem tudom pl mint magánember ezt én is megtehetném?) és ott egy irányítószámok alapján fél órán belül megkapja a tökéletes adatbázist.


Ez így szintén rendben van, de az adatokkal kapcsolatos szigorítás miatt szerintem fixen nem tehetnék meg és ez erdekel, hogy mibe sz...ik bele a hívó vagy a tudakozó, aki kiadja ezeket az adatokat.

2019. jún. 20. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Túlgondolod a dolgot: akár véletlen szám generálásával is felhívhat bárki és "rád támadhat" üzleti ajánlattal.
2019. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ütközik e valamilyen szabályba az, ha a telefonkönyvben megjelenített számomon üzleti céllal kapcsolatban megkeresnek?"


Akkor, hogy konkrét választ kapj a kérdésedre - mert szerinted még nem kaptál: nem, nem ütközik.

Azzal, hogy nincs titkosítva a számod, megadod az engedélyt arra, hogy bárki bármivel felhívhat.

Akár én is azzal, hogy megkérdezzem, mennyi az idő? :D

2019. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na jó befejeztem, elfogadom. Köszi :)
2019. jún. 20. 11:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Rákerestem a számomra. Ott van, hogy “A megjelenített adatok nem használhatóak fel közvetlen üzletszerzés, tájékoztatás, közlemény- vagy piackutatás céljára.” Akkor mégis nekem van igazam, nem?
2019. júl. 1. 12:35
 10/10 anonim ***** válasza:

De ez a 22-es csapdája. Ők megadják a lehetőséget, hogy nem használHATják fel az adataidat, de miután nem titkosíttattad, így felhasználhatják. Az más kérdés, hogy lehet, nem a telefonkönyvből keresték ki a számodat, nevesebb bank, hiteles nem hiszem, hogy így keresne ügyfeleket.


ezt javaslom:

[link]

A közepén a lényeg, de az eleje is fontos:

Rendkívül fontos, hogy amennyiben például telefonbeszélgetés keretén belül jelezzük, hogy kérjük a Robinson-listára történő felvételünket...

2019. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!