Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Problémás az OTP-és netbank...

Problémás az OTP-és netbank használata?

Figyelt kérdés
Nekem legalább is igen, mert olyan mobilkészülékem van, amelyen hosszú percekig tartó babrálás után tudom csak az SMS-eket elolvasni. Valamikor a biztonsági szakemberek olyan módját találták ki a belépésnek, hogy a felhasználói név és password megadása után két perc áll a rendelkezésre a belépőnek, hogy a mobilját elolvassa és harmadiknak megadva az ott megadott kódot beléphet a rendszerbe. De arra nem gondoltak, hogy vannak olyan felhasználók akik nagyon körülményesen tudják használni a mobiljukat részben mert régi típusú és nem az a simogatós okostelefon. Gyakorlatilag ki vannak tiltva a netbank használata alól. Jó nézünk ki, ha a más portáltulajdonosok is kitalálják ezt a belépésnek nem egyszerű módját. Az internet használat számukra egy kizárást fog jelenteni? Amúgy is megbolondul az ember a sok jelszótól, mi lesz ha erre rájön még egy ilyen típusú mobil applikáció is.

2019. jún. 21. 10:05
 1/2 anonim válasza:

Menj be egyből az sms-ekhez, ott 2 gombnyomásból eljutsz az új üzenethez. Sőt, mikor jön egy, akkor sok esetben egyből olvasható (pl. középső gomb).

Az otp-nél 5 perc áll rendelkezésre a kód megadására, ez nekem elég szokott lenni. Állítsd be úgy a webes felületen, hogy minél kevesebbszer kérjen kódot (asszem van ilyen, hogy csak bejelentkezéshez kell, tranzakciókhoz nem)

Amúgy én is utálom az sms-es megerősítős rendszereket, főleg olyan oldalakon, ahol feleslegesen összekötik a neveddel, profiloddal, pl közösségi média. Ha akarok, úgyis bérlek valami kamu számot az interneten pár száz ftért.. olcsóbb mintha igazi számod lenne, nem kell megadni az adataidat (ha jó helyen veszed, külföldön), ki se kell tenni a lábad... persze bankhoz nem használnék ilyen seholfölde céget

2019. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha egy telefonban 2 perc nem elég elővarázsolni az SMS-t, akkor azt a telefont ki kell dobni a kukába, és 2000Ft-ért venni egyet bármelyik használt telós boltban.


Egyébként az OTP-nél pont be lehet állítani, hogy ne kérjen minden egyes belépésnél SMS-kódot, csak a nem mentett tranzakcióknál.


"Az internet használat számukra egy kizárást fog jelenteni?"


Üdv a 21. században... 1980-ban még a tévé bekapcsolása, pláne behangolása jelentette a legnagyobb problémát, most egy SMS elolvasása az.

2019. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!