Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelre jogosultak...

Babaváró hitelre jogosultak lehetünk így?

Figyelt kérdés
Július 13-án lesz az esküvőnk a párommal, a baba úton van, októberre várjuk. A párom nettó 260.000-350.000 között keres havonta (attól függ van e túlóra, általában a 300ezer megvan, de azért a legrosszabbat is beleírtam ami a 260ezer) Személyi hitelét törleszti, havonta 25ezret plusz hitelkártya törlesztés havi 5ezer. (Pár éve fel kellett vennie hitelt mert a családjának segíteni kellett, de azóta is normálisan fizeti, sosem csúszott vele) Plusz nekem van diákhitelem de még nem kellett elkezdenem törleszteni, a záróvizsgám megvan, év végéig csinálom meg a nyelvvizsgát és utána kapok diplomát, ezután kezdek törleszteni. A diplomás gyed-et fogom igénybe venni bár ha jól tudom ezt nem számítják bele a keresetbe. A kérdésem az lenne, hogy így fel tudjuk e majd venni a babavárót? Lakást szeretnènk venni. Köszi a válaszokat.

2019. jún. 25. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve ha felvennénk a babavárót a maradék személyi hitelt és a hitelkártya tartozást kifizetnénk belőle. Kb 300ezer ft. Azt lehet?
2019. jún. 25. 15:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, ès bármit fizethettek belőle. Dh 50%-át neked elengedik azt hiszem.
2019. jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

2es: a második gyerek után engedik el a DH felét.


Hitelbírálatot itt senki nem fog neked csinálni, csak a bank, ezért vannak.


Amúgy én nem adnék olyannak hitelt, aki még egy percet se dolgozott, csak elmegy gyedre.

2019. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg menni fog.

Add össze a személyi hitel törlesztőjét + a diákhitel leendő törlesztőjét + a hitelkártya keret (nem a tartozás, hanem a teljes keret) 5%-át. Ha ez kevesebb, mint 130 ezer Ft, akkor jók vagytok.

Ne legyen negatív KHR (tehát ugye nincs megcsúszva a hitelkártya tartozás és a személyi kölcsön sem). + Nyilván a töbib feltételnek is teljesülnie kell.

A diplomás GYED azért nem számít bele, mert azt értelemszerűen csak a szülés után fogod megkapni, a hitelt pedig a szülés előtt érdemes felvenni.


Ha lakást szeretnétek venni, és ahhoz kell még plusz hitel, akkor érdemes megvárni három hónap GYED-et, és akkor már az is beleszámít a jövedelembe, plusz a családi pótlék és a családi adókedvezmény is. Addig a babaváróból végtörlesszétek a személyi kölcsönt és szüntessétek meg (ne csak fizessétek ki, hanem szüntessétek is meg) a hitelkártyát. Így lesznek a legjobb esélyeitek a lakáshitelnél. Hajrá!

2019. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as valaszolo...neked annyit mondanek, hogy 16 eves korom ota dolgoztam 20 eves koromig diakmunkat az egyetem mellett utana pedig 4 evet voltam gyakornok egy multi cegnel minden nap 8 oraban szinten az egyetem mellett csak ugye ez nem szamit bele a tb-be sajnos. Nem itt kellene itelkezni masok felett mert nem a labamat logattam. Tobbi valaszolonak koszonom szepen!
2019. júl. 9. 13:50
 6/6 A kérdező kommentje:
A diakhitelt pedig megerdeklodtem. Nem kell meg elkezdenem a torlesztest amig gyeden vagyok.
2019. júl. 9. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!