Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az állam tényleg elveheti az...

Az állam tényleg elveheti az emberek pénzét, magánvagyonát?

Figyelt kérdés

Van a bankba az embernek 1-10-100 millió forintja, és az állam ezt valamilyen indokkal elveheti?


Ez törvényes? Hogy lehet ezt engedni?



2019. júl. 13. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Ezt inkább a politika rovatban kellene kérdezned.

Én csak annyit mondok: magánnyugdíjpénztár.

2019. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok baromságot írni, de ha jól tudom államcsőd esetén igen, elveheti.
2019. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Svájc. Csak úgy zárójelbe, na vajon miért?
2019. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: államcsőd esetén simán.

Több országban is volt már olyan, hogy a bankok nem adták ki az emberek pénzét.

2019. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen ebben semmi rendkívüli, minden nap történik ilyen. Úgy hívják, hogy "adó". Az állam puszta hatalmi szóval elveszi az emberek pénzét.


* * *


"Több országban is volt már olyan, hogy a bankok nem adták ki az emberek pénzét."


Ennek semmi köze a kérdéshez. Ha a bank csődbe megy, akkor a pénzt nem az állam kapja meg, hanem az elúszott.

2019. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
A magánnyugdíjpénztáros incidens az baromira nem ez volt, csak akiknek fingja nincs arról, hogy akkor mi történt, azok marha hangosan tudják kiabálni, hogy "elveszi az állam a pénzed".
2019. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon indokolt, sőt, inkább extrém esetben igen.

De ennek a valószínűsége igen alacsony (szinte 0...) mai környezetben. Bár a fidesztől minden kitelik...

2019. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

5-ös, jó lenne, ha nem ragadnál ki 1 mondatot a szövegkörnyezetből: DIREKT azzal kezdtem, hogy államcsőd esetén előfordulhat és utána írtam a bankokat, hogy nem adják ki a pénzt (ilyenkor).

NEM BANKCSŐD-ről beszéltem.

2019. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
#5-ös tanulj már meg olvasni :DDDD
2019. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 readymix ***** válasza:
100%
#2-es Nem írtál baromságot. A 90-es években a déli háború idején Zágreb zárolta/korlátozta a lakossági bankszámlákat. Személyesen vittünk le zsét a Pécsre és Siklósra átjött rokonoknak, hogy tudjanak kaját venni. Csak a férfiak maradtak otthon, a nők a gyerekekkel együtt átjöttek Mo.-ra.
2019. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!