Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs új hitel felvétel...

Adóstárs új hitel felvétel esetén, mennyire terheli az előző hitel?

Figyelt kérdés

A párom anyukája vett fel jelzálog hitelt. Ez a hitel fedezte 45%-ban a lakást, amit a párommal vettünk. Én 5/10-es, a párom 4/10-ed, az anyukája 1/10-ed részben lett tulajdonos.

A hitelszerződésben a párom anyukája az "adós", én mint adóstársa szerepelek és a felvételkor az én fizetésemet és a párom anyukájának a fizetését együtt nézték, a párom is adóstársként szerepel, de neki a felvételkor nem volt jövedelme.


Az, hogy én "adóstárs" vagyok a hitelben, a jövőben esetleg a babaváró/más hitel felvételekor mennyiben terheli a jövedelmem? Eltekintve attól, hogy ténylegesen ki fizeti a hitelt.

Ezt találtam az interneten:

"Nem árt tudni, hogy amennyiben valaki egy másik hitelügyletben adóstársként vesz részt, a hitelnyújtó a havi törlesztőt az egyes adóstársak között egyenlő arányban megosztja, és az ügyfélre így eső havi hányadot (függetlenül attól, hogy valójában ki fizet) tekinti a másik hitelből eredő havi törlesztőnek. "


Tehát a jelzáloghitelnek, amit a párom anyukája vett fel, a törlesztőrészletének az 50%-a rám eső rész? Vagyis egy új hitel felvétele esetén, ha pl. 80ezerFt a törlesztő, annak, amit a párom anyukája felvett, akkor az én hitelképességembe ez úgy számít bele, mintha lenne egy 40ezerFt-os törlesztőrészletem?

Ez azért lenne fontos, mert ugye általában 40%-ig terhelhető a fizetés hitellel. Így, ha annak a jelzáloghitel, amit a párom anyukája felvett, a törlesztőrészletének az 50% a rám eső rész egy hitelbírálatkor, akkor ez így jól kalkulálható, hogy mire számíthatok.


Köszönöm!


Olyan írjon légyszíves, aki ért a dologhoz vagy olyan AKI VOLT ADÓSTÁRS ÉS ÍGY VETT FEL ÚJ HITELT ÉS TUDJA, HOGY MEKKORA TERHELÉSNEK VETTÉK A JÖVEDELMÉRE NÉZVE AZT, HOGY ADÓSTÁRS.



2019. júl. 16. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

"az én hitelképességembe ez úgy számít bele, mintha lenne egy 40ezerFt-os törlesztőrészletem?"


Ez pontosan így van, ahogy leírtad. A fizetésed 50%-a terhelhető (500e fizetés alatt). Így pl.: 100e nettó esetén 50e-ig terhelhető. 40e a lakáshitel, akkor még 10e lehet a törlesztőd.

2019. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés. Igen a fizetés valóban így terhelhető hitellel.


De a kérdés az volt, h:

Az adóstársi státusz, mennyi terheli meg a hitelképességet?

Azaz, ha adóstárs vagyok egy hitelben, aminek 80ezerFt a havi törlesztője, akkor ha én szeretnék hitelt felvenni, úgy nézik az adóstársságot, mintha lenne 80ezerFt-os havi törlesztőm vagy ennek 50% veszik és úgy nézik, mintha lenne egy 40 ezres törlesztőm.


Szóval nem az a kérdés, h hány százalékban terhelhető a fizetés hitellel.

2019. júl. 16. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Pedig megkaptad a pontos választ, kérdező: olvasd el még egyszer figyelmesen.
2019. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, érts a szóból!
2019. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem egészen kaptam meg a választ. Egy hülye is odaírhatja, h így vagy úgy van és fogalma sincs.

Valami konkrét esettel alátámasztás vagy bővebben kifejtett válasz lenne a megfelelő.

2019. júl. 22. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne a gyakorin kérdezz, hanem menj be a bankba és ott HITELES választ fogsz kapni.

Itt bárki írhat bármit, tévedhet is, ha hiteles választ akarsz akkor mindig a megfelelő szervhez kell fordulni.

Pl bírom, mikor valaki itt kérdezi meg, hogy miért vontak le neki a bankszámláról X összeget? Hát azt mi mégis itt honnan tudjuk?

Ha nem tudsz bemenni a bankba, akkor vagy megkérdezed chat ablakon a honlapon - bár erre ott nem biztos, hogy tudnak válaszolni, mert elég speciális kérdés - vagy célszerűbb bemenni a bankba ez ügyben.

2019. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván a szövegkörnyezetből adódik, h arra reflektáltam, h akárki troll beírhatja, h "Pontosan így van...", aki pedig példát, kifejtést, konkrét esetet ír az valószínűleg nem troll, mert vette a fáradtságot, rendesen válaszolni. Szó se volt arról, h itt gyakorin akarok hiteles választ. Csak arról, h valaki olyan leírását aki hasonló helyzetben volt vagy ért a témához.
2019. júl. 23. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!