Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Esküvő után tudunk babaváró...

Esküvő után tudunk babaváró hitelt intézni a régi személyimmel?

Figyelt kérdés
Szombaton volt az esküvőnk. Megváltozott a nevem. Tegnap kértem az új iratokat. A hölgy az okmányirodában azt mondta, hogy a régi irataim az esküvőtől számítva 30 napig érvényesek. Akkor tudok a régi nevemen lévő iratokkal babavárót intézni? Az egyik bankos ismerősünk szerint nem de azt mondta holnap azért megkérdezi. Csak nem tudom elképzelni, hogy ez valóban így lenne.

2019. júl. 16. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
30 napig érvényesek. Az más kérdés, hogy van-e értelme a régi iratokkal elkezdeni, hogy aztán amikor megérkeznek az újak, akkor mindent át kelljen írni. Ennyire nem lehet remegni a hitelért, hogy ne legyen mindegy az az egy hét, amíg megkapod az irataid.
2019. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
NE haragudj, de nem ér rá egy hetet? SZemélyi annyi idő alatt megjön; adóazonosító jelről meg úgyis igazolást kell kérned az új néven, mert ők fél évet ülnek a kártyán.
2019. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az adóazonosító nem változik, azzal nincs gond szerintem.
2019. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Két hete csütörtökön csináltattam személyit, következő kedden mehettem érte. Szerintem ennyit megéri várni, mintsem utána visszamászkálni a bankba.
2019. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

A babaváró hitel egyik feltétele, hogy HÁZASSÁGban kell élni - így aztán valóban nem igényelheted a leánykori neveden - meg felesleges is, hogy utána át kelljen írni mindent.


"LEGFONTOSABB SZEMÉLYI FELTÉTELEK:

Házasok igényelhetik

A feleség életkora: 18-40 év

Három év folyamatos tb jogviszony"


Komolyan nem értem: most házasodtatok össze és ahelyett, hogy a nászúton törnéd a fejed, itt "tipródsz" a hitel miatt: hova ez a nagy sietség?

Holnap megkérdezi a bankos ismerősöd, de Te már ma akarod tudni - miért ilyen sürgős? (nagyon értetlenül néző smiley)

2019. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
26 hetes terhes vagyok ezért nem megyünk nászútra...de ehhez végképp senkinek semmi köze :) Feltettem egy kérdést...ennyi. Meg fogjuk várni az iratokat senki nem mondta, hogy remegünk a hitelért. Egyszerűen érdekelt, hogy ha 30 napig érvényesek az iratok akkor ilyenkor, hogy megy ez. Nevetséges, hogy valaki feltesz egy kérdést és támadás nélkül nem kap rá választ.
2019. júl. 16. 20:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"A babaváró hitel egyik feltétele, hogy HÁZASSÁGban kell élni - így aztán valóban nem igényelheted a leánykori neveden - meg felesleges is, hogy utána át kelljen írni mindent."


Miért ne lehetne születési névvel igényelni? A házasságot nem a névváltozás teszi házassággá. Persze szerintem is csak az életet bonyolítja, ha így igényli a kérdező.

2019. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Ne hallgass az irigyekre :) nyugodtan kezdjétek el, az új név miatt meg valamikor bemész adategyeztetésre. Sok sikert!
2019. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

8-as, Te aztán baromi "jó" tanácsot adtál:

kezdje el 26 hetes terhesen, aztán majd utána mászkáljon még egyszer/kétszer/többször az adategyeztetés miatt, nagy hassal.

2019. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

9-es.

Képzeld, feleségem szintén nemrég volt a névváltozása miatt bent. (Igaz csak 16 hetes terhesen) Körülbelül 6 percet vett igénybe.

2019. júl. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!