Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelre vásárolnék lakást,3...

Hitelre vásárolnék lakást,3 hónap a folyósítás határideje, létezik olyan adásvételi szerződés ahol 4 hónappal előre meglehet kötni? Ha a tulaj benne van

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 20:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Előzetes hitelelbírálat pipa a múlt héten kaptam meg . Többre kértem mint amit felvennék.
2019. júl. 16. 20:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát hogyne létezne, másnak is ennyi a folyósítás.

Én most több, mint egy évvel későbbre írtam alá a birtokbaadást, mert addig a tulajdonosok még építkeznek. Igaz, a hitelre hamarabb meg kell kötnöm a szerződést, CSOK határideje 180 nap szerződéskötés után.


Átlagos hiteles szerződések 4-6 hónaposak. Persze foglalózni kell.

2019. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szerződésbe olyan fizetési határidőt írtok, amilyet akartok.


A fizetési határidőt érdemes biztonságosan tágra hagyni, mert ha a fizetési határidőig nem történik meg a hitel folyósítása, akkor 1) az eladó elsétálhat a foglalóval 2) a bank csak akkor folyósíthat, ha a szerződésben módosítjátok a fizetési határidőt, ami plusz ügyvédi díj.

2019. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És mi van akkor ha esetleg 1 héttel késne a kifizetés a határidőhöz képest?

Vagy a két vásárló közül ezidő alatt meghal és így nem kapunk hitelt? Ebben az esetben a foglalótól is elesünk ?

2019. júl. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!