Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel hátralékba kerültem?

Diákhitel hátralékba kerültem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Május óta kötelezően törlesztenem kell a diákhitelemet, 8000 párszáz forint lenne a minimum havi részlet.


Májusban kaptam az első felszólító SMS-t mert elfelejtettem, hogy akkortól van a törlesztési kötelezettségem. Akkor átutaltam nekik két havinak megfelelő összeget befizetés jellege "előtörlesztés"-el.


Júniusban csak a kötelező havit utaltam, 8000et. A befizetés jellege: Kötelező törlesztés jelleggel.


Július 5-én szokás szerint ahogy jött a fizu utaltam nekik a pénzt. (a honlapon keresztül szoktam amúgy) Ezzel az alkalommal 10 eze rforintot, viszont nem a kötelező törlesztés jelleget választottam ki hanem előtörlesztést.


Erre ma kapom az SMS-t, hogy 8000 x forint (a kötelezően törlesztendő havi részleg összege) hátralékba kerültem.


Felhívnám őket de már késő van, most vettem észre az SMS.t


Most miért veszik úgy, mintha erre a hónapra nem fizettem volna semmite? Megnéztem az online felületen, és ott a visszaigazoló email ism eg minden, hogy a befizetett összeg megérkezett hozzájuk stb stb.


Most amiért "előtörlesztésre" mentem a kötelező törlesztés opció helyett "b&sznak rá" , hogy én befizettem az x összeget és még elvárják ezen felül a 8k-t is? És mivan ha én majd csak jövőhónapba utalok legköezelebb nekik pénzt?


Holnap felhívom őket, csak most kicsit felkaptam a vizet ezen... Ha egyszer elutalom nekik a havi összeget sőt még többet is, akkor ne küldözgessenek nekem ilyen barom sms-eket. Bár lehet nem olvastam át rendesen a szabályaikat, annyira nem jár a fejembe napi szinten az egész mert "csak" 400.000em van hátra és hálistennek van munkám, úgyhogy még jövő év eleje körül szeretnék végezni is vele.


Köszi mindenkinek a válaszokat.


2019. júl. 16. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit előtörlesztésként fizetsz be, azzal nem tudod teljesíteni az előírt törlesztési kötelezettségedet. Azzal a tőketartozást csökkented közvetlenül.

Inkább örülj annak, hogy nem akkor vetted fel ezt a szrt amikor még tizenxszázalékos kamatok voltak. Na azon bszhattad volna fel az agyad, mint én, mikor hiába fizettem az előírt havi törlesztőt (még csak nem is előtörlesztésként), de így is csak nőtt minden évben a tartozásom vagy 100ezerrel.

2019. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Basszus, ezt nem is tudtam hogy régebben annyira magas volt. :D
2019. júl. 16. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen utalok, netbank állandó utalással, csak szerződésszámot megadva. 8.000 helyett 35.000-et. Törlesztésként szerepel a tranzakciós listában, de valami részletezőben láttam, hogy szétszedték törlesztésre meg előtörlesztésre. Szóval ha az oldal így szívat, akkor ezt tudom esetleg javasolni...


Amúgy nekem is volt, hogy fizettem a kötelező törlesztőt, és +100.000 körül lett a hitel összege egy egész évnyi befizetés után. Most jó, 2-3% körül van, de nem várom meg, hogy újra felmenjen...

2019. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, most jobban utánaolvastam és valóban ketté van szedve, külön kezelik..

:D


Mindegy, minden nap tanul valamit az ember. Utaltam nekik még pluszba inkább, mert így meg vernék rá a kamatot napi 7 forint kb. de az is több pénz mint a 0.

2019. júl. 16. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!