Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a közgazdasági magyarázata...

Mi a közgazdasági magyarázata annak, hogy a német állampapír még 10 éves lejáratra is negatív kamatot fizet?

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy rá a kereslet, az.
2019. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ennyire biztonságos.
2019. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

> Ennyire biztonságos.

Ez nem közgazdasági ok. A közgazdasági ok, hogy nagy rá a kereslet. A kereslet (egyik) oka az, hogy ennyire biztonságos.

2019. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Én azt már látom egyszer leírva, hogy nagy rá a kereslet. Nem értem, miért lett volna kötelező redundánsnak lennem. Hozzátettem egy infot. De neked azért le kellett írni még egyszer. Ügyes vagy, jár a buksisimi.
2019. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
itt nincs redundáns info, köszönöm a válaszokat. következő kérdés, miért fektet valaki negatív hozamú eszközbe?
2019. júl. 18. 13:53
 6/8 A kérdező kommentje:
gondolom akkor a magas kereslet felnyomja a másodlagos piacon kereskedett kötvény árát, ami ugye fixen kamatozik és névértéket fizet vissza, így lehet negatív hozam. De az érdekelne inkább, hogy miért éri meg, hogy kevesebbet kapjak vissza?
2019. júl. 18. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában nagy intézményi befektetőknél, pl. nyugdíjalapoknál van olyan hogy xy százalékát az alapnak mindenképpen állampapírban kell tartani. Mást nem tudnak azzal a pénzel csinálni, tehát negatív hozam ide vagy oda, akkor is abba fektetnek.
2019. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2019. júl. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!