Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosan járt el a Provident?

Timmytrumpetfkn kérdése:

Jogosan járt el a Provident?

Figyelt kérdés
5 éve 200.000 ft kölcsönt vettem fel a Providenttol és törlesztettem. Majd váratlan kiadások jöttek és mondtam aki mindig jött a törlesztő részletért, nem tudok annyit bele adni, meg is értette és ez sokáig így ment. Majd, sajnálatos módon ő elköltözött és egy másik ügyintézőt kaptam. Aki fel volt háborodva hogy nem tudom fizetni a heti törlesztőt szélsebesen el is hajtott. Ezt követően betelefonáltam a Providenthez elmondtam a panaszom , hogy eddig fizettem ahogy tudtam ,nem volt semmi baj ,majd miután kiküldtek az új kollégát ez történt. Csak hallgattak a telefonban,és rögzítettek a panaszom,ennyivel el is intéztek. Hozzá teszem , hogy előtte már 2 ilyen típusú hitelt kifizettem. Majd olyan jól elintéztek a panaszom, hogy behajtási csoporthoz továbbították a tartozást. Szerintetek ez normális? Szerencsére még a munkáltatómon keresztül még nem talált meg,mert rá terhelte a másik házamra . De ettől függetlenül biztosra veszem hogy negatív KHR listára vettek fel. Csak azt találom furcsának , hogy előtte miért engedték hogy kis összegekben törlesszek?

2019. júl. 19. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogosan járt el
2019. júl. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy tűnik, mintha az első pénzbeszedő kiegészítette volna a részleteid.

Ha kevesebbet fizetsz, mint amennyit vállaltál és legalább 4 hét eltelt, ha jól emlékszem 5000 ft-os díja van. ha eléri a 8 hetet, 10 000.

2019. júl. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen nincs, nem hasra ütés szerűen törlesztünk, hanem ami a szerződésben van.
2019. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hogy lehet 200 ezret 5 évig húzni?
2019. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Heti 2000 forintot nem tudtál kifizetni?
2019. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Az gáz, hogy 5 éve fizetsz 200ezer hitelt és negatív KHR-re is kerülsz miatta.

Igen, jogosan járt el a Provident. Az első ügyintéző nem járt el jól, ő a sunyi valamiben.

2019. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Egy jó tanács: ha valaha is még az életben kapsz hitelt a Providenttől, akkor ne otthonfizetéssel fizess, mert úgy iszonyat drága - hanem átutalással.

Ha menet közben átkérted volna magad - állítólag lehet ilyent - átutalásos fizetésre, akkor olcsóbban megúszta volna.


Átutalással 57 hétre 226 ezer ft lenne, otthoni szolgáltatással pedig 400 ezret kell visszafizetned, azaz a DUPLÁJÁT!!


5-ösnek: nem heti 2 ezer, hanem heti 4 ezer neki így.

2019. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

7-es vagyok, pardon, rosszul írtam:

- átutalással, 57 hét futamidőre a heti 4 ezer ft

- otthoni szolgáltatással viszont heti 7 ezer (!) ft.

2019. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!