Regei Péter kérdése:

Ha kifizettem a bebukott Provident hitelemet és átkerülök passzív (megszűnt) státuszba, látható lesz a KHR-ben a rossz hitelmúltam?

Figyelt kérdés

Van két bennragadt Provident hitelem (420 és 220ezer). A Provident már eladta a MKK Zrt. követeléskezelőnek. Már beszéltem velük, kifizetném a tartozásom, és ők átraknak passzív státuszba a törvényileg előírt módon, időn belül. (5 munkanap)

Namármost: ha szeretnék személyi kölcsönt felvenni, azt látják-e a bankok hogy ez két korábbi hitel "nem rendesen" lett kifizetve?



2019. júl. 19. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, 5 évig látszani fog, utána véglegesen törlik.
2019. júl. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem "bennragadt", hanem baxtál fizetni.


Am egy év a passzív lista.

2019. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ki sem fizetted a tartozásodat és vennél fel újabbat. Gyengeelméjűnek gondolod a bankokat? Nem fogsz kapni szem. kölcsönt.
2019. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elképesztő.
2019. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizeted a teljes tartozásod mindenféle elengedés nélkül, kedvezmény nélkül, akkor 1 évig szerepelsz passzív Khr listásként. Igen, látják a bankok, addig tuti nem kapsz hitelt!! Ez 100%.
2019. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Már beszéltem velük, kifizetném a tartozásom, "


Akkor eddig miért nem fizetted ki?

Mint írták, hosszú ideig látható lesz még, hogy nem fizettél, nem vagy "pozitív" adós, így tuti, hogy nem fogsz - ráadásul azonnal - személyi kölcsönt kapni. Valóban nem hülyék a bankok, nem kockáztatnak.

2019. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, még a személyeskedőknek is.

Az viszont jó lenne, ha olyas valaki írna, akinek van ez irányú személyes tapasztalata.

2019. júl. 19. 17:57
 8/8 anonim válasza:

Ha egy igazolást viszel a bankba a végtörlesztésről nem lesz probléma. Ez ugye a passziv KHR.


/kivétel a veszteséggel megszünt hitel./

2019. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!