Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-s vagyok jelenleg, de el...

OTP-s vagyok jelenleg, de el akarok onnan menni. CIB-nél néztem a CIBEZZ számlacsomagot. (23 éves vagyok) Erről valakinek véleménye? Ajánlanátok jót/jobbat tapasztalatól?

Figyelt kérdés
Mi a menete a váltásnak? Előbb nyitok egyet az új helyen, aztán bebattyogok az OTP-hez, átutaltatom az ottani pénzt az új számlára, majd ezt megszüntetem? Milyen költségei vannak, és kb nagyságrendekben mennyi lenne?
2010. júl. 11. 11:27
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
85%

Jól gondolod, az új számla legyen meg, a régiről a pénzt valahogy átviszed (pl. utalás) vagy célszerű csak a számlamegszüntetéskor rendelkezni erről, mert az OTP kitalál majd végül havi zárlati díjat, akármit, amiért nem tudod pont kiszámolni hogy mennyit hagyjál rajta. (Pár száz forint az egész + utánajárás)

Mi a Budapest Bankhoz mentünk át.

2010. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lányaim a KHhoz mentek át az OTP-től (Itt a választék: OTP, KH, Erste, Takarékszövetkezet)

2 számlával is így voltunk. MIndkettőnél előbb megnyitottuk az újat, azután szüntettük meg az OTPst. Az elsőnél előbb átutaltuk az új számlára a pénzt, csak annit hagytunk rajta, amennyit az utalásra és a havidíjra kellett (ezt nagyjából ki tudod számolni), és csak az utalás terhelése után mondtuk fel a számlát. A másiknál nem voltam ott a lányommal, jól szivatta az OTPs, sajnos a lányom megmondta az utaláskor, hogy meg akarja szüntetni a számlát (nem volt hozzá netbank, bankból utalt a saját nevére nyitott új számlaszámra, az ügyintéző rögtön rákérdezett, hogy meg akarja-e szüntetni a számlát, a lányom meg megmondta, hogy igen), na erre az ügyintéző csak nyomta neki a szöveget, hogy nem érdemes megszüntetnie, milyen jó az OTP, stb, stb, és nem is engedett átutalni annyit, amennyit kért, arra hivatkozva hogy lehetnek még függőben levő terhelések, így aztán annyi pénzt tartott vissza, hogy még 3 (!) hónapig nem szüntették meg a számlát, mert addig fedezte a rajta levő pénz a számlafenntartást.

Szóval előb nyiss számlát, számold ki, mennyit tudsz utalni, és csak azután szüntesd meg az OTPset. Ha véletlenül elszámolod és nem marad rajta elég pénz az utalás költségére és a havidíjra, akkor a megszüntetéskor a különbözetet be kell fizetned. De jobban jársz, mintha ők számolnák ki, hogy mennyi pénzed marad a megszüntatéskor, mert lenyúlnak.

2010. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nagyon igaza van az utóbbi hozzászólónak,mert én az OTP-nél voltam,közben CIB(akkor még Inter Európa volt),és most már egyik sem,hanem Unicredit.

Lehet,nem volt egy 10pontos választás ez utóbbi,de nekem már az elején feltünt,mikor 2-3eFt-tal több maradt a számlámon,hogy még is csak megérte váltani.

Az OTP minket is lehúzott utólag,pedig előbb számlát nyitottunk és aztán mondtuk fel az OTP-set.

2010. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!