Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Union egészségbiztosító...

Union egészségbiztosító megváltoztatta a feltételeket ezért nem akar fizetni olyan szolgáltatást, ami szerződéskötéskor még benne volt a szerződésben. Mit érdemes ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Van egy Union PrivateMed Next egészségbiztosításom, amire szerettem volna igénybe venni egy vizsgálatot. A szerződéskötéskor az előzménybetegségek közti kivételben ez benne volt, tehát amit én aláírtam szerződést, a szerint nekem ez a vizsgálat járna. Viszont elutasították, hogy nem fizetik, mert előzménybetegség. Jeleztem, hogy de ez kivétel, azt mondták, hogy időközben "pontosították" a szerződési feltételeket és most már nem kivétel. (Szerintem ha egy biztosító év közben módosítja a feltételeket, akkor azt vagy el kell fogadtatni az ügyféllel, vagy lehetőséget kell biztosítani neki az évközi felmondásra.) Na erre én nagyon berágtam és megírtam nekik, hogy szerződésszegésre való hivatkozással azonnali hatállyal felmondom a biztosításom. Azt válaszolták, hogy nem fogadják el a felmondást, azt csak évfordulóra lehet felmondani. A közvetítőm szerint ha nem fizetek és úgy szűnik meg, akkor követelhetnek kártérítést tőlem a biztosító részéről. De ezek után minek fizessem, ha pont azt a szolgáltatást nem tudom igénye venni, ami miatt megkötöttem. Szerintem ez nem törvényes, viszont fizetni sem fogok, úgyhogy valószínűleg bíróság lesz a vége, amihez meg semmi kedvem, mert az időm többet ér.

Mit lehet tenni ilyenkor?


2019. aug. 22. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom értesítettek időben a szerződés módosításáról. Akkor kellett volna jelezned mindezt. Ilyenkor már nem bonthatod fel következmény nélkül.
2019. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Nem értesítettek róla. Ha értesítettek volna, felmondtam volna azonnal.
2019. aug. 22. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100% hogy nem értesítettek? Nem változott a lakcímed? Nem küldtek emailt? Sms-t? Minden egyoldalú módosításnál kell küldeniük. Mondjuk a biztosító megoldja hogy tudja bizonyítani hogy értesítettek és te elfogadtad az új feltételeket. Ilyen esetekben a hallgatás a beleegyezés
2019. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Biztos nem. Viszont a szerződésben van egy ilyen pont: "19.3. A biztosítási szerződés módosításához, felmondásához a biztosított írásbeli hozzájárulása nem szükséges"

Ennek törvényessége azonban bennem aggályokat ébreszt. Ez törvényes?

2019. aug. 27. 12:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy várhatóan mit fognak jogi úton követelni, ha nemfizetés miatt szűnik meg?
2019. aug. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!