Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meddig van még TB biztosításom?

Meddig van még TB biztosításom?

Figyelt kérdés

Másfél évig voltam egy cégnél, ott Auguztus 28-án léptem ki, jeletettek is ki. Október 7-én bejelentettek az új munkehyelemen, ahol én 9-én eljöttem, akkor ki is jelentettek.


Így a 45 napig van biztosításom? Mikor kiléptem Augusztusba a 45 nap nem szakadt meg.



2019. okt. 14. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodat nem értem. Az a 45 napos szabály meg úgy van, hogy annyi ideig, amíg munkaviszony tartott, max 45 nap. Így augusztus 29-től indul a 45 nap. Jelentkezz be a munkaügyi központba, amíg kapod az állásketesésit, addig se kell tb-t fizetned (és utána jön megint a 45 napos szabály).
2019. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel az utolsó biztosítotti jogviszonyod 3 napig tartott (október 07. - október 09.), ezért annak megszűnése után csak 3 napig vagy "passzív" jogú.


Az előző 45 napból fel nem használt napjaidat (12 nap) akkor hozhatnád tovább a második munkaviszony megszűnése utáni időre, ha a két jogviszony között nem telt volna el 30 napnál több. Vagyis ha szeptember 27-én legkésőbb meglett volna az új munkaviszony, akkor most annak megszűnése után nem 3 nap lenne a passzív időszakod (járulékfizetési kötelezettség nélküli időszak) hanem 12 nap.


De mivel október 07-én indult az új munkaviszony, ezért annak megszűnését követően csak 3 nap jöhet szóba.


Ahogy előttem már mondták, igényelj álláskeresési járadékot, az által biztosított leszel, és nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után.

2019. okt. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 15. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!