Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Alkalmi munkavállalóként...

Alkalmi munkavállalóként fizethetem magam után a TB-ét?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk Magyarországra.Nekem nincs Taj számom igy nem fizethetem magam után a TB-ét.Azt mondta az ügyintéző ha történik velem baleset akkor kiszámlázzák az összeget,ami nagyon sok lesz.Azt tanácsolta menjek el pár napra dolgozni akkor lesz Taj számom és tudom majd fizetni a Nav nál a betegbiztositást.Ez valóban igy van?Alkalmi munkához is tudok szerezni Taj számot?Ha fizetem magam után akkor ha véletlen történik valami akkor ellátnak és nem kell pluszban fizetnem semmit?Köszönöm.
2019. nov. 7. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkához szerintem nem kapsz TAJ számot, hiszen ebben az esetben ugyanúgy magad után kellene fizetni a TB-t, mintha semmilyen munkád nem lenne.

Rendes munkaviszony kell.

Illetve külföldi állampolgároknak lehetséges megállapodás alapján TB-t fizetni. Ennek elég borsos az ára és kezdetben nem is teljeskörű az ellátás, de szükség esetén egy életmentő műtétet végrehajtanának rajtad. Olvass utána.

2019. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na utánanéztem jobban, talán mégis lesz TAJ számod egyszerűsített foglalkoztatásban:

Most találtam:


2. Harmadik országbeli állampolgár egyszerűsített foglalkoztatásának feltételei

A harmadik országbeli állampolgárok - a bevándorolt vagy letelepedett jogállású személy kivételével – munkavállalási engedéllyel végezhetnek egyszerűsített foglalkoztatás keretében mezőgazdasági idénymunkát.

Az állami foglalkoztatási szerv ellenszolgáltatás nélkül hatósági bizonyítványt ad ki a harmadik országbeli állampolgárnak, amely igazolja, hogy a harmadik országbeli állampolgár az állami foglalkoztatási szervet megkereste annak érdekében, hogy a jövőben egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony keretében vállaljon munkát.

Az állami foglalkoztatási szerv a harmadik országbeli állampolgár kérelmére haladéktalanul megkeresi

a) az egészségbiztosítási szervet a társadalombiztosítási azonosító jel (a továbbiakban: TAJ-szám), valamint

b) az állami adóhatóságot az adóazonosító jel

kiadása érdekében.

Az egészségbiztosítási szerv, illetve az adóhatóság az igazolványt közvetlenül a munkavállalónak adja ki.


[link] › 46_Az_egyszer_sitett_foglalkoztatas_20190220

2019. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Nav nál azt mondták 1év állandó tartózkodás után kérhetem a Taj fizetési lehetőséget.A TB-és ügyintéző ajánlotta hogy egyszerűsitett munkaválalló,majd ha van szám akkor már tudom fizetni.Amugy nonszensz hogy fizetném és nincs rá lehetőség csak azért mert nem élek 1éve Magyarországon.
2019. nov. 7. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy "Taj fizetési lehetőség"

Vannak biztosítottak (Pl. vállalkozók akik maguk után fizetnek járulékokat, munkavállalók -kivéve az alkalmi munkások-), egészségügyi szolgáltatásra jogosult belföldi személyek (pl: 18 év alattiak, GYESen lévők, nyugdíjasok) és eü.szolgáltatási járulék fizetésre kötelezett belföldi személyek.

"Társadalombiztosítási szempontból belföldi személynek minősül:


a Magyarország területén bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár, a bevándorolt, letelepedett jogállású, illetve menekültként vagy oltalmazottként elismert személy,

a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy, aki bejelentett lakóhellyel rendelkezik,

a hontalan.


Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel (tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan esetén bejelentett szálláshellyel) rendelkezzen Magyarország területén"


Erre mondta a NAVos (helyesen) hogy legalább 1 év állandó tartózkodás kell.


Fizethetsz te is, csak más jogcímen: megállapodást köthetsz az egészségügyi ellátás biztosítására.

"Azok, akik valamely jogcímen nem jogosultak az egészségbiztosítás egészségügyi szolgáltatásait igénybe venni, lehetőségük van az egészségbiztosítóval ennek biztosítása érdekében hatósági szerződést, megállapodást kötni. A megállapodás alapján törvényben meghatározott összegű járulékot kell fizetni, azzal, hogy a megállapodáson alapuló jogosultság szűkebb ellátási kört biztosít, mint az egyéb jogviszony alapján járó egészségbiztosítási ellátások, illetve a megállapodás megszűnését követően nem biztosít további 45 napos, ún. passzív jogon is igénybe vehető egészségügyi ellátási jogosultságot."

"Mikortól vehető igénybe egészségügyi ellátás a megállapodás alapján?


A megállapodás a megkötését követő hónap első napjától lép életbe, azonban csak a szerződéskötést követő 24. hónap első napjától jogosít egészségügyi szolgáltatás igénybevételére. A megállapodás megkötését követő első hónaptól a 24. hónapig a megállapodás csak a sürgősségi ellátás igénybevételére jogosít.


Felhívjuk a figyelmet, hogy a megállapodáson alapuló sürgősségi ellátásra való jogosultság bizonyítására külön igazolás szolgál, az ún. TAJ kártyát csak a huszonnégy havi járulék megfizetését követően állítja ki a hatáskörrel rendelkező járási hivatal.


Lehetőség van a 24 hónapos várakozási idő megváltására az arra az időszakra számított járulék egyösszegű megfizetésével."


Ha van folyamatos magyarországi állandó lakcímed, 1 évig fizetsz megállapodás alapján, utána pedig az eü.szolgáltatási járulékot (mint járulékfizetésre kötelezett belföldi személy)

2019. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó.

Igen tudom ezt a megegyezéses fizetést,emlitette az ügyintéző de szerinte feljetős mert nagyon nagy összegről van szó(utána néztem és valóban)Remélhetőleg hamarosan kapok munkát,de addig gondoltam hátha meg lehet valahogy oldani sosem tudja az ember mikor történik vele valami.

2019. nov. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!