Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Médiamarkt biztosítás tényleg jó?

Médiamarkt biztosítás tényleg jó?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire megbízható a Mediamarkt én vásárolható biztosítás. Voltunk bent párommal érdeklődni bizonyos termékek iránt.


Az üzletben nyomulósan elkezdte ajánlgatni a biztosítást. Egyszeri összeg lenne, 30 ezer egy termékre. De attól függ mennyibe kerül a dolog amit veszek. Minél drágább a termék, annál drágább a biztosítás.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?

Jól hangzik, csak kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban.



2019. nov. 12. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Elolvasod, aztán átgondolod, hogy megérné-e neked fizetni X összeget azért, hogy hosszabb garanciát kapj, amire lehet, hogy soha nem lesz szükséged.

Ha úgy gondolod megéri, akkor kifizeted, ha nem, akkor nem.


Melyik résszel van problémád, amiért kérdést kellett kiírnod ide?

2019. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondta az eladó, hogy törésre is van. Nem náluk, de sima gyári garanciát vásároltam már más termékre is. Állította hogy törésre is van, akkor is ha én töröm össze. Illetve mosógépnél ha csapágyas lesz. Írni írnak sokmindent mindenről. Én itt most személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi. Már ha van itt olyan aki vásárolt ilyen garanciát. Azért köszi a választ. Majd félnetek más fórumokra is.


Gondoltam kiírom ezt a kérdést. Ha már van ez az oldal.

2019. nov. 12. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A biztosítás és a plussz garancia két különböző dolog. Most melyikről beszélünk?
2019. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Biztosítas érdekelne. Az ad többet. Csak abban vannak olyan pontok, amik nekem hihetetlennek. Mint pl a mosógép csapagyaira is el. Pedig maga a gyártók sem adnak garanciát a forgó mozgó alkatrészekre.


De ahogy olvastam a fórumokat, sokszor nem fizet a biztosító.


Lényegtelen, úgy gondolom inkább kihagyom a biztosítást.

2019. nov. 12. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztositast akkor eri meg kotni, hogyha olyan osszegrol van szo, aminek a kifizetese gondot okozna neked. Pl leeg a hazam, 30m forint, ha nem volt biztositasom nagy gondban vagyok. Olyan dolgokra, amit zsebbol kifizetsz (pl 30e ft egy muszaki cikkre) nem eri meg a biztositas. Ha eltekintunk attol, hogy pl. ha kotsz biztositast hanyagabb leszel a telefonoddal, a biztosito ugy arazza be a biztositast, hogy tobb penzt kerjen erte, mint a amennyibe a varhato kareset kerul. Ha nagyon nagy erteku dologrol van szo, a legtobb ember kockazatkerulo (nem meri megkockaztatni, hogy nem fizet biztositast, leeg a haza, es ramegy a gatyaja). A kis erteku dolgoknal, eleg a varhato kar osszeget es a biztositas dijat osszehasonlitani. Ez utobbi mindig magasabb, ez a biztosito haszna.
2019. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is így látom. Egy 150 ezer forintos szárítógépről volt szó. Aminek az 5 éves gold biztosítása 25 ezer lett volna.

Nem is úgy készültem anyagilag hogy kössek egy ilyet. De voltak pontok amiko tetszettek, pl áramingadozás, csapágy, ha én letöröm az ajtaját stb. De az is megfordult a fejembe, lehet az egész lehúzás. Így inkább kihagytam.

Az eladó az üzletben 15 percig ecsetelte, hogy ez nekem milyen jó és pont ezért lett gyanús nekem, még egy másik eladó is oda jött hogy megerősítse a kollégáját. Nekem nem tetszett ez a stílus. Eleve ha 25 ezrem lett volna pluszba. akkor inkább jobb gépet vettem volna.

Házra van biztosítás, ott tudom vannak olyan csomagok is hogy a bent lévő műszaki berendezésekre is él.


Azért köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 13. 15:09
 7/7 Alexanderkreegl válasza:
Nem ismerem az anyagi hátteredet, de én azt mondom, egy százezer feletti terméknél érdemes párszáz forintos biztosítást kötni. Lehet hogy vigyázol rá, de ettől még történhetnek balesetek. Jobb félni mint megijedni.
2019. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!