Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tegyek abban a helyzetben,...

Mit tegyek abban a helyzetben, ha nem akarják megszüntetni a külföldi biztosítást, de addig nem lehet felvenni az itthonit?

Figyelt kérdés

Külföldről hazaköltözve E104-es nyomtatvány kell, hogy az itthoni TB-biztosítás létrejöhessen a munkahellyel. Ez a papír viszont több hét! Azt mondták az itthoni kormányhivatalnál, hogy bármilyen papírt el szoktak fogadni, ami azt igazolja, hogy az ottani biztosító elkezdte a megszüntetést, de újra felhívva a külföldi biztosítót, azt mondták, tudnak küldeni szabadfordításban angolul egy papírt, majd az E104 után. Ami továbbra is több hét. Ennyire nem rugalmasak. És addig nem lehet itthon a munkát, ezáltal a TB-t felvenni. A külföldi biztosítás viszont automatikusan lejár december 10-től. És éppen azért kell az itthoni munkahely, és vele a TB-viszony, hogy ne legyen megszakadás, mert a gyermekvállalási, otthonteremtési támogatásokat csak megszakítatlan jogviszonnyal lehet igényelni. Essünk el 25 millió forinttól a közös otthon és a családalapítás elérésében azért, mert hetek alatt tudnak kiküldeni egy nyomtatványt, és arról sem küldenek előbb egy papírt, hogy csinálják, pedig itthon már az is elég lenne?

Eddig éppen azért siettünk a munkahelykereséssel, hogy meglegyen itthon, mielőtt odakint megszűnik. Most pedig nem tudjuk felvenni, mert nem adnak E104-es nyomtatványt, miközben odakint ugyanúgy megszűnik 10-étől, de itthon nem tudjuk felvenni a munkát. És mégegy igazolás sem adnak.


2019. dec. 9. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
ebbe az iranyba meg nem intezkedtewm (remelem soha nem is fogok), de vegdatumot meg kell adni a kulfoldi biztositas megszunesenek, nem? nekem meg kellett adni kezdodatumot, hiaba tartott vagy 2 honapig hogy a nav tudomasul vegye, a kezdodatum ott volt, a munkaszerzodesen is ott volt hogy mikor kezdtem (tehat mikortol vagyok biztositva). ezert gondolom, hogy neked is meg kell adnod vegdatumot. majd az igazolasa jon amikor jon. a nav sem a sebessegerol hires.
2019. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

én a helyedben megbíznék egy ügyvédet, hogy járjon el és baszogassa őket rendszeresen!

Ha ekkora összegről van szó akkor megéri valakinek fizetni hogy szálljon be a te oldaladon!

2019. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta megoldódott, sikerült kifogni egy lelkiisneretes ügyintézőt, aki meggyorsította, és ahogy vele beszéltem, aznap már el is küldte emailben.:)
2019. dec. 15. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!