Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Növekedni fog a lakásbiztosítá...

Növekedni fog a lakásbiztosításom összege egy káreset után?

Figyelt kérdés
Most kötöttem 3 hónapja lakásbiztosítást. És kidőlt a melléképületem egyik fala. Ha ezzel felhívom a biztosítót mi fog történni? Előre kiutalják az általuk megállapított összeget és abbol csináljam vagy csináltassam meg vagy nekem kell megjavíttatnom és javítás után fedezik a költségeket? Utána számítanom kell a biztosítási díj növekedésére? Három havonta 15 ezret fizetek jelenleg.
2019. dec. 11. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez függ a kárértékétől és a biztosítótól is. Miért nem kérdezed meg tőlük???
2019. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg attól is, hogy mi van a biztosítási szerződésbe.

Saccolok: nem fognak fizetni.

2019. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt biztosítási szerződése válogatja.

Nekem inflációkövető, tehát annyival emelkedik a díj a következő évben, amekkora az infláció mértéke.


Azért még soha nem emeltek, mert volt káreseményem. Ilyenről még nem hallottam... :)


Káresemény esetén jelezni kell a kárt, és a kárszakértő megtekinti azt. Vesz fel róla jegyzőkönyvet, majd kalkulál egy kárösszeget. Ha elfogadod, akkor annyit fizet, ha nem fogadod el, akkor megcsináltatod, benyújtod a számlát róla, és vagy kifizeti a teljes összeget, vagy csak annyit, amennyit Ő reálisnak gondol. Ez a túlzó számlázások miatt van beépítve a biztosítótársaságoknál.

2019. dec. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és 3-asnak: lehet, nem így gondoltad, de úgy írtál, mintha biztos lenne, hogy a biztosító fizet.


Pedig lássuk csak a biztosító szemszögéből a tényeket:

- kidőlt egy melléképület fala

- a biztosított 3 hónapja kötötte a biztosítást


Nos, nagy valószínűséggel a biztosítottnak felróható vétkes magatartás, ugyanis nem tett meg mindent a káresemény megelőzésére - magyarul, elhanyagolta az épületet, nem törődött vele, stb.

2019. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pl van olyan lakásbiztosítás, mely azért nem fizet betörés esetén, mert a szellőzőablakon nincs rács vagy ajtón nincs hevederzár, s ezáltal a lakás tulajdonosa nem tett meg megfelelő óvintézkedéseket.
2019. dec. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kis kárnál nem, nagynál emelnek jó eséllyel, azaz nyilatkoznod kell hogy elfogadod-e ha nem küldöd vissza, felmondják. Ez 30-50%nyi emelés általában.
2019. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

biztosítótól függ.

lehet felmondják a szerződést évfordulóra.

Lehet minden megy tovább.

15 szereplőre általánosítani merész.

2019. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztositonal karbejelentes.

Amugyis karbejelentesi kotelezettseged van 15 napon belul. Ezt meg tudod csinalni online, telefonon, szemelyesen.

Elkerik a telefonszamod, felhiv a karszakerto, aki kimegy, lefotozza. Ne csinalj addig vele semmit. Ez amugy 1 nap alatt megtortenik.

Es akkor utana felveszik veled a kapcsolatot. Vagy azzal, hogy van kizaro ok es bocsi de nem fizetunk (pl. valyog volt a szerkezet vagy dongolt fold) vagy megmondjak hogy oke akkor csinaltasd meg, majd a szamlakat rola kuldd el nekik, es ahogy beer hozzajuk onnantol kezdve 30 munkanapon belul kifizetnek.


De elteresek lehetnek biztositotarsasagonkent.

2020. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja es nem fog novekedni a dij, annyi hogy a szerzodesi feltetelekben benne van hogy bizonyos esemenyekre a biztosito 1 even belul hanyszor terit. Bar ez nem egy gyakori eset.
2020. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!