Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ilyenkor mit lehet/érdemes tenni?

Ilyenkor mit lehet/érdemes tenni?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt pályakezdőként volt 2x max másfél hónapos időszak amíg munkanélküli voltam, viszont nem fizettem a tb-t azokra az időszakokra (nem tudtam, hogy kell).

Érettségi után kimentem egy egy éves kurzusra külföldre, és mikor hazajöttem, itthon még pályakezdőként dunsztom sem volt, hogy ilyenkor mi a teendő, csak próbáltam minél hamarabb munkát találni, gondoltam, úgy rendbe lesz a tb-m. Kb 1 hónap elteltével találtam munkát, de onnan sajnos elkelllett jönnöm onnan rövid időn belül, és kb másfél hónapra munka nélkül maradtam. Azóta van stabil munkahelyem. Viszont nem tudom mi van azzal az időszakkal amíg nem volt tb-m. Eddig nem is foglalkoztam vele, csak olvastam, hogy a vírus miatt sok ember fizetés nélküli szabin van, és hogy fizetniük kell maguk után, majd beugrott, hogy húú lehet, hogy akkor

is fizetni kellett volna. Utólag ilyenkor mit lehet csinálni? Ha bemegyek a hivatalba és elmondom, hogy szeretném utólag befizetni, nagyon megbüntetnek? Félek, mert tényleg nem tudtam ezekről a dolgokról. Tudom, hogy ez nem mentesít, de attól még nagyon rossz.:(



2020. ápr. 7. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem fognak megbüntetni.

Jellemzően egyébként sem foglalkoznak vele, bár elméletben megtehetnék.

Egyrészt ez alig pár ezer ft, még a több százezres elmaradással rendelkezőket sem szólítják fel.

Ha te megnyugodnál a rendezésével, az szép dolog, de akkor se menj be. Hívd fel őket telefonon, az egyéni számládon egy pillanat alatt megnézik az összeget, még lehet te is meg tudod nézni ügyfélkapun. Adnak egy bankszámlaszámot, ahová elutalod, semmi szükség személyes kontaktra emiatt.

2020. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el a NAV-hoz, érdeklődd meg, hogy mennyi a tartozásod, és fizesd be. Ha te kezdeményezed, ezt, akkor egyfelől nem kell büntit fizetni, ha viszont ők jelentkeznek, akkor lehet, hogy igen.

Másfelől ha TB ellátásra szorulsz, akkor fizetheted az ellátás díját, aztán meg attól függetlenül a TB elmaradást is.

Ha több hónapos elmaradásod van, és jelenleg sem fizeti senki, de most befizetsz egy hónapot, akkor nem úgy van, hogy a legutóbbi hónapra fizeted, ha azt írod a megjegyzés rovatban, és rendezve van az ehavi TB-d, hanem az első tartozásodat egyenlíted ki vele, a mostanit meg nem fizeted.

Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz.

2020. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyéves kurzus alatti időszakra, ha azt tudod igazolni, lehet, hogy nem kell tb-t fizetned.
2020. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!