Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társasházi lakásra milyen...

Társasházi lakásra milyen lakásbiztosítást?

Figyelt kérdés
A társasháznak van biztosítása. Emellé milyen lakásbiztosítást érdemes kötni? Érdemes-e egyáltalán?
2020. ápr. 13. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes, mert a társasházi lakásbiztosítás nem biztosítja a lakásodban az ingóságokat, ha betörnek, vagy valamit eltörsz, stb. plusz a lakásbiztosítás egyben felelősségbiztosítás is ha a lakáson kívül véletlenül kárt okozol másnak.
2020. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Tanulság, nekem múltkor volt vízkárom. Eltört egy csapom éjjel. Aludtam nem hallottam, hogy ömlik a víz. Éjjel felkeltem addigra már úszott a hálószoba meg a konyha előszoba. Alattam albérlő volt szintén elázott. Mivel sosem okoztam kárt másnak, és jelzem a lakásom majdnem teljes felújításon esett, így a konyhai csapom is 3 éves volt, mikor megadta magát. Szóval elázott a szomszédom is. Mivel albérlő volt alattam, ezért elkértem a tulaj számát, aki nagyon normális volt a történtek ellenére is. Természetesen mivel kárt okoztam, azt gondoltam a lakás biztosítás olyan, mint a kgfb, ami igaz. Bementem a biztosítóhoz, és intéztem a szomszédom ügyét is, mivel az én hibám volt az ő kára. Nekem havi 1800 amúgy a lakásbiztosítás. Ki lett fizetve a szomszédom és én is. Bár én még pluszba, mivel bűntudatom volt a történtek miatt felkínáltam, hogy segítek kifesteni, ha szólnak, akár úgyis, ha az szabadságomba kerülne. Nem éltek vele.
2020. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ingóságbiztosítást érdemes, akár még külön lehet bele tenni épületrészt is, ami arra elég ha olyan épületrészkárod keletkezik amire a t.házé nem fedez. Célszerű ugyanott ahol a másik biztosítás van, a könnyebb kárrendezés és kedvezmény miatt is.
2020. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!