Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem akarnak életbiztosítást...

Nem akarnak életbiztosítást kifizetni? Aegon

Figyelt kérdés

Kiskorú voltam mikor elhunyt apukám, az aegon-nál volt életbiztosítása. Most érdeklődtem utánna, beküldtem a szükséges papírokat az aegonhoz. Ma küldtek vissza egy levelet, hogy ők már 10 éve kifizették, elutalták a pézt. 10 éve kiskorú voltam, nemvolt nyitva SEMMILYEN számlám. Anyukámnak sem utaltak, ő igazából nem is akart foglalkozni ezzel az egésszel.

Kérdésem mi a teendő ilyenkor?

Mi lesz a pénzzel? Mit tudok csinálni? Volt már hasonló ügye valakinek?



2020. jún. 24. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Ilyenek a biztosítók. Fordulj ügyvédhez!
2020. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
érdeklődj a gyámhatóságnál, általában náluk van letétben nagykorúságig.
2020. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyon felmérgeltek most, még a levélben egy telefonszámot sem írtak volna, csak hogy több információval nem szolgálnak, ne is érdeklődjek. Tiszta vicc az egész! Ha már nagyobb összeget kellene kifizetniük akkor hirtelen eltűnik minden, és még ne is érdeklődjön utánna az ember!?
2020. jún. 24. 10:55
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk alap lenne, hogy a 10 évvel ezelőtti utalás BIZONYÍTÉKÁT (átutalási bizonylat, egyéb alátámasztó dokumentáció) elküldjék neked...


Ennek hiányában egy üres lerázás...


Én is arra biztatlak, hogy első körben valami magasabb szinten próbálkozz a biztosítónál, aztán pedig ügyvéd.

2020. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Az életbiztosításnál általában adnak meg kedvezményezettet a szerződő felek. Simán lehet, hogy nem te vagy édesanyád lett megadva benne és valóban már rég kifizették.


Azt is érdemes mégnézni, hogy annak a típusú biztosításnak milyen kondíciói voltak, a legtöbb ilyen biztosítás a halál után 2-5 év után elévül, utána nem lehet igényelni.


Megvan a szerződés, amit édesapád kötött?

2020. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A papírokon levan írva, hogy én vagyok az örökös. Egyedüli gyermeke vagyok csak, nem lehet olyan hogy másnak már kifizették volna.

Felhívtam őket hogy ez mégis mi, de nemtudtak normális választ adni. Kérdeztem hogy utánna tud e nézni hogy biztos ki lett e utalva a pénz. Erre közölte, hogy ők nemtudják megnézni, csak ha megvan az adóazonosítója édesapámnak. (Halálakor minden iratját lekellett adnunk) kérdezem én, hogy amin küldtek levelet miért áll akkor egy bizonyos dátum 10 évvel ezelőttről, hogy akkor lett kiutalva? Hogy tudták akkor azt mégis megnézi? És miért pont a halála napján "utalták ki" a pézt? Meg kinek?

2020. jún. 24. 11:56
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Az előző (4-es) vagyok, pont lefelejtettem azt, amit az #5 ír: megvan-e a szerződés????

Abban elvileg minden benne kéne hogy legyen, és az alapján tudnál elindulni a reklamációval.

2020. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

6: egy biztosítás tekintetében nem örökös vagy, hanem kedvezményezett.

Biztos, hogy a jó dokumentumot nézed???

Be kell menni, ha szükséges, akkor édesanyáddal együtt (a nyomaték kedvéért), és személyesen kikövetelni a szükséges adatokat. Kinek, mikor, milyen alapon utaltak.

2020. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat *kedvezményezett.

De igen, jó lapot nézek, kérték is hogy a fénymásolatot küldjem be róla és a halottianyakönyvet, hogy elbírják indítani a folyamatot. Ezeket megtettem, és a fenti volt a válaszuk rá.

2020. jún. 24. 12:05
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg tényleg elévült akkor. 10 évig tényleg nem szoktak kitartani. A kiutalást a kedvezményezettnek kell elindítania, nem a biztosítónak, ebben az esetben a kedvezményezett gyámja (anyukád) feladata lett volna.


Hogy miért mondták mégis azt, hogy ki lett utalva viszont nem értem. Nem lehet, hogy anyukád mégis felvette, csak nem akarja elmondani ? és azért nem foglalkozik vele látványosan?

2020. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!