Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Új TB-törvény van. Júliustól...

Új TB-törvény van. Júliustól miképpen fizessem azt a bizonyos 7710 Ft-ot?

Figyelt kérdés
Nincs rendezett jogviszonyom, de szerencsére sok-sok évre visszamenőleg nem volt semmi bajom, így nem is terheltem meg semmivel sem a "közös kasszát". 7710 Ft/hó vállalható összeg számomra. Milyen módon kell ezt az összeget befizetni? Hogy kezdjem el az ügyintézést? Erről semmit sem találtam.

2020. szept. 2. 22:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem. Azért mert nem terhelted a közös kasszát, attól még fizetned kell. Visszamenőlegesen is. Mármint persze lehet én értettelek félre és eddig volt rendezett tb jogviszonyod, csak szerencsére nem volt semmi bajod, ez esetben bocsánat. Ha júli 1 után szűnt meg a biztosítási jogviszonyod, akkor semmi teendőd nincs, a NAV maga intézi a dolgokat. Ha júli 1 megszűnt már, akkor a 20T1011U nyomtatványt kell benyújtani a navhoz.
2020. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Évekig nem fizettem. Visszamenőlegesen amúgy mennyit kellene?
2020. szept. 2. 22:59
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
#1 Ez akkor azt jelenti, hogy már nem kell bejelentkezni, ha megszűnik a jogviszony, csak simán elkezdeni utalni? A végét sem kell bejelenteni? KATA-s vállalkozó vagyok, de nyáron általában szünetelek, eddig az elejét is, végét is be kellett mindig jelenteni a T1011 űrlapon.
2020. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Találtam egy érdekeset (utolsó mondat):


"Az új Tbj egyik legfontosabb előírása, hogy ha a magánszemély egészségbiztosítási szolgáltatási járulék hátraléka egy meghatározott szintet meghalad, akkor a magánszemély TAJ kártyája inaktiválásra kerül. A legutóbbi módosítási javaslat pedig a TAJ kártya érvénytelenítését kiváltó hátralék mértékét 3 hónapról a 2020. július 1-től felmerülő 6 havi kötelezettség összegére emelné. A július 1. előtt keletkezett tartozás összegét a TAJ kártya érvénytelenítésére vonatkozó rendelkezések alkalmazása során nem kell figyelembe venni."

2020. szept. 2. 23:19
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

#2 - visszamenőleg egészen addig, amíg nem volt tb-d. Ez többszázezer lesz neked (szerencsédre öt éven túl évül). Menj be a navhoz és érdeklődd meg, számoltasd ki velük.


#3 - elvileg igen, mivel már a nav kezeli az egyéni vállalkozókat, elvileg nem kell jelenteni most már.


#4 - attól még ki kell fizetned visszamenőlegesen, csak a taj kártyádat nem fogják szüneteltetni.

2020. szept. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha kitöltöm a 20T1011U nyomtatványt, fizettem havonta a 7710 Ft-ot, és nem veszik észre a tartozást, ahogy eddig sem? Ez lehetséges?
2020. szept. 3. 00:59
 7/26 A kérdező kommentje:
Amúgy van olyan, hogy a TB-járulék be nem fizetése miatt rászáll a NAV egy egyszerű átlagemberre (aki egyébként nem vett igénybe semmilyen eü-i szolgáltatást), és addig szívatják, amíg nem fizet?
2020. szept. 3. 01:03
 8/26 anonim ***** válasza:
28%

Igen van.

Ha van ügyfélkapud, az ebev.nav.gov.hu oldalon meg tudod nézni az adófolyószámládat és hogy mennyi tartozást tartanak nyilván. 7i888i88ö

2020. szept. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Semmilyen tartozást nem tartanak nyilván.
2020. szept. 3. 01:56
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem jelentetted be, hogy fizetned kellene magad után, értelemszerűen nincs nyilvántartva tartozás. Mivel nem vettél igénybe TB finanszírozott szolgáltatást, így az egészségpénztár által se derült fény a helyzetedre.

Amint bemész rendezni az ügyet, az ügyintéző látni fogja, hogy évek óta rendezetlen a jogviszonyod és előírja a tartozást 5 évre visszamenőleg.

Ha nem fizetsz, és van tiltható jövedelmed, pénz a bankszámládon, foglalható vagyonod, akkor a tartozást végrehajtják.

Ha csak a 7710 Ft-okat fizeted, azok a régebbi tartozásaidra íródnak jóvá és közben fokozatosan új tartozásod keletkezik havonta, vagyis az adósságod nem csökken.

2020. szept. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!