Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tavaly december elején egy...

Tavaly december elején egy horzsolásnyi kárt okoztam egy másik autóban, amit elismertem. Most, kvázi 11 hónappal később 87 ezret kérnek tőlem. Milyen jogon?

Figyelt kérdés

Nem azért fizeti az ember a kötelező biztosítást, hogy majd AZ fizeti ki a kárt és nem a károkozó?


Már eleve többet is kell fizetnem nekik a megváltozott besorolás miatt.


Alianz biztosító egyébként.


Ezen felül a kiszámolt összeget sem értem. Egy régi Volvóról van szó, amibe horpadás sem keletkezett. A primer festékrétegig ment le egy kb tenyérnyi méretű felületen a hátsó lökhárítóról. Ezt egy karosszériás legszélsőségesebb esetben is 30-50 ezerből megcsinálja. (Tudom, mert nekem ettől nagyobb kárt csináltak meg kevesebbért) Mi ez a közel 100.000 Ft-os összeg és 11 hónapos csúszás?



#biztosító #Allianz #ondóváladékbiztosító
2020. szept. 26. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Részletes számlát kérsz és benyújtod a biztosítónak, ök garantáltan utána néznek, mit kellene kifizetni.
2020. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
A leírásból nem derül ki, hogy ki akarja, hogy fizess. A biztosító vagy a volvós?
2020. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ki kéri a pénzt?

Gondolom nem a biztosító, mert azt írod emelkedett a köteleződ, így volt kárbejelentő ésa biztosító fizetett a károsultnak.

Szóval ha a másik autós kér bármit is, hajtsd el nyugodtan

2020. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

De miért izgat a kifizetett összeg?

Neked azt nem kell fizetned, a következő évben 2 fokozattal hátrébb leszel.


Sőt, sok biztinél, ha fizeted a kárösszeget, akkor is bukod a balesetmentességi bónuszt, ugyanott van biztosítási díjban!

2020. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam el jól a levelet.


Szóval a biztosító kéri és azért cserébe, hogy ne növekedjen a kötelezőm.

2020. szept. 29. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki hülye...

Egyébként nem vagy köteles kifizetni a biztosító felé.

Két opciód van, kifizeted és a bonus-malus marad, vagy nem fizeted ki, és növekszik a biztosításod

Érdekes, hogy ezért mindenhol lepontoznak, ha leírom. Pedig a gyakorlatban így működik

2020. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De akkor is bukja a balesetmentességi bónuszt, nem?
2020. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!