Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mikor kell a lakásbiztosítást...

Mikor kell a lakásbiztosítást megkötni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen napra kell tenni a lakásbiztosítás kezdetét?

Amikor tulajdonjog bejegyzésre kerül a földhivatalba, vagy már előtte?



2020. nov. 14. 16:58
 1/2 Fsms ***** válasza:
Tulajdonjog időpontja a mérvadó . Onnan viseli a tulaj a hasznot, károkat, etc..
2020. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mikor kell a lakásbiztosítást megkötni?"


Lakásbiztosítás megkötése nem egy kötelező dolog. Sok embernek ebben az országban nincs és nem is volt.


Nekem például a biztosítási évforduló minden év január 01., de a biztosító kockázatviselésének a dátuma december 19., mert aznap kötöttem velük lakásbiztosításra szerződést. Én a lakást augusztusban vettem.


Szüleim szeptember 24-én szerződtek le a biztosítóval (ez a biztosító kockázatviselésének dátuma), nekik minden év október 01. a biztosítási évforduló. A lakást 2 évvel korábban vásárolták, tehát kb. 2 évig nem volt biztosítás rá.


Fentiekből is látszik, hogy nem Te szabsz időpontot, hanem az általános szerződési feltétek szerint határozzák meg.

2020. nov. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!