Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Csak próbálkozik velem a...

Csak próbálkozik velem a biztosító, vagy muszáj még fizetnem?

Figyelt kérdés
Októberben, az évfordulón lemondtam a kötelező gépjármű felelősség biztosítást és újat kötöttem másik biztosítóval. A kötvényt meg is kaptam, az éves összeget elutaltam, jóváhagyták. Viszont azóta is jön értesítés az előző biztosítótól, mondván nem időben mondtam le, és hiába kötöttem újat, az nem érvényes a következő fordulóig. Mit tegyek? Tudtommal új, érvényes biztosításom van, van még valami kötelezettségem a régi biztosító felé? Ők most azt szeretnék hogy ugyanúgy fizessem be a következő időszakra vonatkozó összeget.

2020. dec. 6. 12:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem jött ajánlott levél, csak levelet küldözgettek még az adott hónapban, és novemberben jött egy e-mail. Én az ilyent nem tudom komolyan venni, de érdekel a tapasztalatotok. Tartok tőle, ha felhívom őket lyukat beszélnek a hasamba és rögzítik is a hívásomat amire majd hivatkozhatnak.
2020. dec. 6. 12:42
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan, ha fel akarod mondani a jelenlegi KGFB-det, akkor azt az évfordulót megelőző 30. napig el kell juttatnod a biztosítódnak. Ha ezt elmulasztod, és akár csak 1 nappal is túlcsúszol ezen a határidőn, úgy a "régi" biztosítód nem köteles elfogadni, így jogosan kérheti számon rajtad a díjat. Hallottam már kompromisszumról, de olyanról is, hogy nem sikerült megállapodni. Melyik a "régi" biztosítód?
2020. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írja, egy hónappal előbb kell felmondani a kötelezőt. Ha te a fordulónapon mondtad fel, az már késő volt, így automatikusan meghosszabodott a régi.
2020. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2. K&H volt a korábbi, most Allianz. Hívjam fel és alkudozzak? De hogy lehet akkor jogos az új biztosító is? Úgy volt, hogy már szorított a határidő és az új biztosító közölte, hogy már nincs idejük elintézni az előző felmondását, azt nekem kell megtennem. A K&H-nál azt az utasítást kaptam, hogy a felmondást elintézhetem faxon, amire ki kellett tölteni egy formanyomtatványt. Rögvest el is küldtem, még is jönnek a levelek azóta is. Ok. aláírom, az utolsó percben mondtam fel, de akkor hogy lehet érvényes az új biztosítás ha az előző szerint ők a jogosultak? Hétfőn felhívom őket, de idegesít most nagyon.
2020. dec. 6. 13:47
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Ismerős a dolog... Én jócskán ráfizettem és azt mondták " örüljek, hogy büntetést nem számláznak ki pluszban" kb 50ezrembe fájt a " váltás" és a besorolásom is hatrébb ugrott, pedig azt nem fogja érinteni....
2020. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Inkább emailt írj nekik, amiben elnézésüket kéred és továbbra is szeretnél elállni a szerződésüktől. Így van nyoma, bármilyen válasz is érkezik.

Mikor van pontosan az évfordulód, mikor kerested meg az Allianzot és mikor külted el a felmondást? Gondolom, a K&H csak egy általános választ írt, nem pedig konkrétan neked, mint adott ügyfélnek válaszoltak, mert akkor figyelmeztettek volna erre a határidőre. Amennyiben a K&H nem kompromisszum képes, és továbbra is követeli a náluk még szintén érvényes szerződésedben foglaltakat, úgy az Allianznál fel kell mondanod az új biztosítást, ők visszautalják a pénzt, így ezt nem fogod elveszíteni szerencsére.

Az, hogy miért lehet több érvényes szerződésed egyszerre, az egyszerű válasz, hogy nem lehet. Mivel az Allianz csak azt látja, hogy meddig van érvényes szerződésed, ezért nem tudhat arról, hogy te már felmondtad-e a régi biztosításod vagy sem. Mivel évforduló előtt kötötted, így jóhiszeműen vélte, hogy a felmondással nem lesz probléma, mivel az a te kötelezettséged. Így viszont az új szerződésed nem érvényes, ha a K&H továbbra is követelőzik, tehát az Allianznál kötött biztosításod ebben az esetben érvényét veszti.

2020. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Leírták már a többiek.


Pontosan melyik nap küldted el a felmondást és melyik nap az évforduló?

2020. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
7es: a beérkezés a lényeg nem a küldés, ez fontos.
2020. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
#8 én úgy értelmeztem, hogy faxon küldte, az meg ugye egyből átmegy.
2020. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Értem, bár nem az a gond. Hanem hogy azt írja, évfordulón küldte el ami késő. És 100% hogy nem fogja elengedni a KH, hiszen a bt. Tv. Szerint későn mondta fel. Sok ügyfél van így mindig, biztosító se hülye hogy pénztő essen el jófejségből. A 2. szerződés semmis. Ha nem tették volna meg, törlik automatikusan és a pénzt visszaküldik.
2020. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!