Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Generali lakásbiztosításom...

Generali lakásbiztosításom van, de a csőtörést későn jutott eszembe bejelenteni, ezért nem fizetnek. (3 hónappal a káresemény után tudtam meg, hogy van egyáltalán élő biztosításom). Számlák, tanúk, fotók, minden megvan. Nem lehet valamit mégis tenni?

Figyelt kérdés

#lakásbiztosítás #Bejelentés időpontja
2020. dec. 28. 01:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon képbe vagy ha azt se tudod van-e biztosításod . Az idő lejárt már semmit nem tehetsz .
2020. dec. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

"Nem lehet valamit mégis tenni?"


Nem.

"későn jutott eszembe bejelenteni," - hát akkor ez tanulópénz lesz...


Az a helyzet, hogy ezek a határidők azért vannak, hogy betartsák őket. Ha egy határozatnak pl. 14 nap a fellebezési határideje, akkor nem fogják elfogadni 21 nap múlva a fellebbezést, mert kicsúsztál a határidőből. Ennyi.


Bocs, hogy ezt mondom, de ha nem jutott eszedbe a biztosítás, akkor lehet, hogy nem is nagyon vagy rászorulva arra a pénzre.

Egyébként meg ennek általában az a menete, hogy a bejelentés után kimegy a kárszakértő és megnézi a kárt - tehát a már helyreállított dolgokkal amúgy se mennél sokra.

2020. dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Volt kint a kárszakértő.
2020. dec. 28. 07:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Elkeveredett a kötvény, mert kiköltöztem a lakásból, de a tulajdonosa maradtam. Először a régi biztosítót hívtam fel, mert a nagy kavarodásban azt gondoltam, ott maradt a biztosításom (de váltottam). Ők mondták, hogy nincs élő biztosításom. Utána jöttem rá, hogy a Generalival vagyok leszerződve, csak ennek nem 1 nap volt az átfutása.
2020. dec. 28. 07:57
 5/12 A kérdező kommentje:

E-Classic szerződésem van, és ez szerepel benne:

“14.3. A biztosítási szerződésből eredő igények 1 év elteltével évülnek el.“

2020. dec. 28. 08:47
 6/12 A kérdező kommentje:
2/5 válaszadó: nem is rászorultsági alapon megy a kifizetés, mert akkor az aluljáróban élők kapnák a legtöbb biztosítási pénzt. Nem is értem, hogy hogy jön ide a rászorultság. Én a szerződés szerinti kifizetést firtatom.
2020. dec. 28. 08:50
 7/12 anonim ***** válasza:

senki nem állította, hogy részorultsági alapon megy a kifizetés - ne magyarázz bele olyan dolgokat a válaszomba, amit nem is írtam.


Azt írtam, diszkrétebben, de akkor most "magyarosan" is leírom, hogy baromi nagy szükséged lehet a biztosítási összegre, ha eszedbe sem jutott bejelenteni. Na mindegy, nem is ez a lényeg.


A lényeg, hogy elég zavaros a dolog: először azt írod, későn tudtad meg, hogy van élő biztosításod, aztán meg azt, hogy volt kint kárszakértő.

Ha volt kint kárszakértő, akkor miért nem Őt kérdezted a dologról?


Amúgy a Generali oldalán ez található:

"A káreseményt a bekövetkezése után minél előbb, de legkésőbb az észlelésétől számított 2 munkanapon belül jelentse be a biztosítónak.


A káresemény helyszínét a bejelentéstől a szemle időpontjáig, de legfeljebb az 5. napig változatlanul kell hagyni. Csak a kárenyhítéshez elengedhetetlenül szükséges mértékben szabad változtatni a károsodott vagyontárgyakon, mivel lehetővé kell tenni a kárbejelentés tartalmának ellenőrzését."

2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Változatlanul maradt márciustól októberig. Márciusban pont amikor jött a covid, semmit sem lehetett tudni, hogy mi lesz. Minden bezárt, az utcára nem lehetett kimenni, a munkám megszűnt, káosz bolt az egész világon. Az albérlőim felmondtak, a raktározási költségek megmaradtak. Talán nem a biztosítási kötvényt hajkurásztam.
2020. dec. 28. 13:00
 9/12 a.erika ***** válasza:
Üdv. Nekem valami nem tiszta teljesen. Kárbejelentésnél kérik a kár időpontját, és annak észlelésének az időpontját. Már akkor kiderült, hogy a kár mikor keletkezett. Akkor miért küldtek ki kárszakértőt? Miért nem utasították el azonnal?
2021. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 a.erika ***** válasza:
Mikor volt a kár, mikor jelentette be? Számlákat, fotókat beküldte?
2021. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!