Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Leázás esetén a nem látható...

Leázás esetén a nem látható kárt fizeti a biztosító?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, a felettem lévő lakásban csőtörés történt, nálam több centis víz alatt állt a padlószőnyeg mindhárom szobában. Miután a nagyját felmertük, takarítógéppel kiszárítottuk, ami olyan jól sikerült hogy ránézésre nem látszik rajta semmi. Viszont az egész megbüdösödött, és nyilván alatta, meg a mindeféle kis résekben még mindig nedves, ami idővel be fog penészedni, én pedig asztmás vagyok, két nap elteltével már fulladok tőle, tehát az egészet cserélni kell. Viszont félek, hogy a kárszakértő ránéz, és azt mondja hogy ennek semmi baja nincsen. Szerinetek ezt ki fogják nekem fizetni? Tudom úgy kellett volna hagyni, de nem állhatnak vízben se a bútorok, se én 5-7 napig, amíg a biztosító ideér. Arról nem is beszélve, hogy még mindig szivárogna le az alsó szomszédhoz.

2021. jan. 8. 11:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja egyébként csináltam fotókat amikor még állt a víz, ha ez segíthet valamit.
2021. jan. 8. 11:54
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igen, vannak fotóid, amivel tudod bizonyítani, ha van tanud még jobb.


Jelentsétek a biztosítónak

2021. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A kifizetés menete a következő: bejelented az adott határidőn belül a biztosítási esetet (beázás), a kárszakértő kijön 1-2 nap múlva és szemrevételezi a kárt. Azt írod:


"tehát az egészet cserélni kell." No, hát ha amúgy is cserélni kell, akkor egy kis részen felszeded/felemeled, hogy meg tudd mutatni és a probléma megoldva :-)

2021. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Az egész folyosó itt merte nálam a vizet, szóval tanúk is vannak bőven. Ezek szerint sima. Egyik sarokban felszedtem, tiszta nedves alatta a beton, remélem ez elég indok lesz neki.
2021. jan. 8. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen legyél határozott, ne hagyd magad. Ennyi.


Én azért is szóltam, hogy a takarításra is számoljon összeget, mert ha valakit megfizetek azért, hogy helyrehozza a beázás miatti dolgokat, azt sem csinálják ingyen, hiszen bontani kell, sitt elszállítás, stb. Hozzáírta, egyébként nem tette volna meg.

Nem volt szerencséje, építőiparban dolgozom, tehát tudom, mivel jár egy beázás helyrehozása munkával is, költséggel is.

2021. jan. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
A biztosítási szerződés nem különböztet meg olyat, hogy látható meg nem látható kár.
2021. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!