Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan kell meghosszabbítani...

Hogyan kell meghosszabbítani a személyi igazolványom? Honnan tudhatom meg mennyi a tb tartozásom, ha nem tudok az ügyfélkapumról semmit? Mégis hogyan kell bejelenteni az adóhatóságnak, hogy külföldön vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ez is mi...


Külföldön dolgozom a vírus miatt, csak áprilisban ugrunk haza.


Elnézést a tájékozatlanságomért! Soha nem foglalkoztam ezekkel az ügyekkel. Az iskolában soha nem tanítottak ilyeneket. Ha a családtagjaimat kérdezem hülyének néznek, hogy nem tudom ezeket, pedig elég fiatal vagyok még.


2021. febr. 2. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze azt megkérdezi a család, hogy ezeket elintéztem-e, de nem mondják meg hogy kell...
2021. febr. 2. 15:45
 2/7 anonim válasza:
Besétálsz szépen a lakcimed szerinti illetékes Járási hivatalhoz(faluház közelében általában)"(a Jenőhöz)" elmondod ezeket a problémáidat valahogyan igazalod hogy te egy létező ember vagy =(lakcim ig,szemig,útlevél..) ha lejátz akkor is megmutatodd az összes kis kártyát amin a neved van.Ha még ügyesebb akarsz lenni megkeresed a telefonszámát egy vezetekés szám lesz 80%ban és megkérded meg-e tudja csinálni illetve le egyezteted mikor viszed be amit esetleg pluszba kér az ottani ügyintéző tud neked nyitni ügyfélkaput arról online szinte bármit elérsz ha már meg van.
2021. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha kint élsz kinti TB -d van akkor itthon nem érdemes kórházba menni vagy mikor végzel kórházba majd előző módon meg megmondják hol fizesd ki a beavatkozásokat ha szeretnéd itthon legyen tb-d akkor vagy itthon kell dolgoznod és am unkáltató fizeti vagy küldenek csekket és fizetheted magad is.Úgymond vagy előfizetsz vagy ha baj van akkor meg kifezetsz valamelyesett magasabb összeget.
2021. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 egy bunkó paraszt vagy, komolyan nehéz lett volna normálisan írni te szerencsétlen? Nem túlzok, ha megkérlek süllyedj el inkább.

Az a mázlid, hogy írtál valami hasznosat is te félkegyelmű 😄


#éppen az van, hogy az öcsém külföldön fizette a biztosítást és mikor haza jött Magyarba akkor megkapta a több ezer forintos csekket, hogy márpedig ő nem fizette a magyarországi TB-t.

2021. febr. 16. 15:37
 5/7 A kérdező kommentje:
*#2
2021. febr. 16. 15:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Online nem lehet megoldani ezt az egészet?
2021. máj. 17. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu regisztrációhoz személyesen be kell menned. Utána lehet sok mindent online intézni.


Attól hogy külföldön fizet TB-t az egy dolog. Itt is kell ha nem jelentkezett ki.

2021. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!