Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért nem kapok levelet a...

Miért nem kapok levelet a NAV-tól az egészségügyi biztosításommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Júniusban befejeztem az iskolát, 2020.12.15-ig volt biztosításom.

Amikor a NAV-nak írtam, azt írták hogy az ügyfélkapun keresztül lehet intézni valami elektronikus dolgon keresztül. Ezt elintéztem, írtam nekik, senki nem válaszolt (azóta sem) kifizettem egy fél havi egészségügyi biztosítást, a NAV oldalán talált számlaszámra elutaltam, erre sem reagált senki. A pénz gondolom lóg a levegőben.

Valamelyik nap az ügyfélkapumra érkezett egy levél a NAVtól, “nesze semmi fogd meg jól”, azt írták: valami akadálya van annak, hogy nincs biztosításom. Köszi.

Időközben találtam munkát, az első naptól fogva, február 3tól be vagyok jelentve.

Akkor a januári biztosításommal mi lesz? Ki kellene fizetnem? Se emailt, se telefonhívást, se csekket, se postai levelet nem kaptam arról, hogy fizetnem kellene...


2021. febr. 9. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:

"az ügyfélkapun keresztül lehet intézni valami elektronikus dolgon keresztül. Ezt elintéztem,"


Ha leadtad a bejelentő lapot (gondolom a T1011-es nyomtatványról beszélünk), akkor azt 30 napon belül feldolgozzák, és kapsz egy értesítést, hogy mikortól mennyi járulékot kell fizetned magad után, majd felkönyvelik a kötelezettséget az adófolyószámládra.

Addig is nyugodtan fizetheted. Ha jól értem, a decemberit már rendezted. 2021. januártól 8 ezer forint a havi járulék összege, ha teljes hónapra fizetned kell. Tehát januárra 8 ezer forint (február 12-én esedékes), februárra pedig 2 nap, mivel 03-ától már munkaviszonyban állsz. 2 nap x 270,- forint = 540, forint lesz (március 12-én esedékes).


NAV-számlaszám, ahova utalnod kell: 10032000-06055826-00000000 (NAV egészségügyi szolgáltatási járulék)

Megjegyzésbe mindig az adóazonosító jeledet tüntesd fel (pontosan)!


Majd kapsz egy értesítést arról is, hogy február 03-ától megszűnik a fizetési kötelezettséged tekintettel arra, hogy munkaviszonyt létesítettél.


A NAV el van havazva, kevés ember a nagy (kötelező) bürokráciához, mindennel meg vannak csúszva.


Türelem...

2021. febr. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!