Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyha nem dolgozom jelenleg...

Hogyha nem dolgozom jelenleg sajnos és szeretném én fizetni a TB-met, online eltudom ezt intézni ?

Figyelt kérdés
Illetve azt is hallottam még, hogy már nem kell semmilyen bejelentést tenni a NAV felé hogy esetleg magadnak szeretnéd fizetni, ha nem ők értesítenek ha esetleg tartozásod van, meg ilyesmi, szóval ők ezt lepapírozzák. Ez mennyire igaz ? Én nekem már fizetnem kellett volna magam után nem egy hónapot sajnos. De semmilyen értesítést nem kaptam eddig. Megnéztem és érvényes a TAJ számom. Akkor ez azt jelenti, hogy “Zöldben” van ?

2021. febr. 12. 05:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mostanában új szabályok vannak. (2020.07.01) Már eddig is naprakészen nyilvántartották mindenkinek a pontos egyenlegét (a havi befizetett járulékok összegét), az elmaradásokról tudtak, az orvos is látta a gépen, ha elmaradása volt valakinek, de mostantól be is hajtják.

"Nem veheti igénybe térítésmentesen az egészségügyi szolgáltatást az, aki nem fizeti meg a járulékot és a 2020. július 1-jét követő időszakra az ebből keletkező hátralék összege több mint az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegének hatszorosa (46 260 forint). Ebben az esetben a NEAK érvényteleníti a tajszámot is."


Értesítenek, már értesítettek is mindenkit, csak azokat nem, akik a bejelentett lakcímükön nem érhetők el. Nekem kiküldték a csekkeket is.

2021. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az érvényes TAJ szám csak azt jelenti, hogy még élsz, nem azt, hogy fizetve is van.
2021. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudjátok esetleg hogy online valahol megtudom e nézni hogy tartozásom van ? Vagy hogy milyen színű jelzésben vagyok ?
2021. febr. 12. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha van ügyfélkapud, akkor ott belépsz és kiválasztod az eBev-szolgáltatást.

Ott rámész, hogy "adószámla és pótlékadatok", majd "adószámla".

Itt kiválasztod, hogy "új lekérdezés". Látni fogod a neved, kiválaszthatod a lekérdezési időszak végét, hogy tételesen felsorolva szeretnéd-e az adatokat, és válaszd még ki a két adónemkódot: 124, 408.

Rákattintasz a "lekérdezés indítása" gombra.

Utána várni kell egy kicsit, amíg jobb oldalon megjelenik kék betűszínnel az "elkészült eredmények" szöveg, majd arra rákattintasz, és az eddig fekete-fehér pdf ikon színesre vált. Rákattintasz és kész is, meg tudod nézni. :)

2021. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"az orvos is látta a gépen, ha elmaradása volt valakinek,"


Ilyet orvos nem lát. Csak azt látja, hogy "rendezett" az eü. szolgáltatásra jogosultsága, vagy sem. A kettő dolog nem egy és ugyanaz. Attól, hogy valaki nem fizet járulékot, még lehet rendezett az ellátásra jogosultsága (például nyugdíjas), tehát a "rendezetlenség" nem köthető feltétlenül elmaradáshoz. :)


Ilyenkor kell egyeztetést kezdeményezni a NEAK-kal.

2021. febr. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!