Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Két országban TB jogviszony...

Két országban TB jogviszony így is kizárt?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozom, de még tart a téli leállás (legalább még egy hónapig) már 3 hónapja itthon vagyok. Német bejelentésem és német tb-m van. Amennyiben ebben az egy hónapban itthon szeretnék dolgozni. Ahol ha bejelentenek(nem cél) és lesz magyart tb jogviszonyom is megüthetem e a bokám később Nav stb. ?! Előre is köszönöm a válaszokat.

#német TB #2 tb jogviszony
2021. febr. 27. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozz egyszerűsített foglalkoztatással (alkalmi munka, napi bejelentéssel) és akkor a gond megoldva. Az egyszerűsített foglalkoztatással nem jár TB jogviszony, maradhat közben a német TB-d, olyan, mintha itt nem is lenne munkád.
2021. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Az országok közötti egyezmény ad arra lehetőséget, hogy ha az egyik országban biztosított vagy, akkor ne kelljen a másik országban is járulékot fizetned. Tehát lehetőség...


Tudod hány embernek van itthon előírt fizetési kötelezettsége járulék szempontjából úgy, hogy kint biztosított? Mert nem tud róla, hogy nem kéne fizetnie. Még senkit nem csuktak ezért börtönbe. Miért? Mert nem jár érte börtön.


Ha itthon van munkaviszonyod (akár csak 1 hónapra is), akkor azt külföldön kell jelezned, hogy ott ne kelljen fizetned a járulékot. Ha külföldön van biztosítottságod, akkor itthon kell jelezned azt az időszakot, hogy itthon ne kelljen fizetned járulékot. Ezt kb. így működik. Ha nem jelzed, akkor itt is és ott is lehet fizetnivalód.


Ha Mo-n elhelyezkedsz munkaviszonyban (nem tilos!), akkor itthon biztosítottnak fogsz számítani általa a mi Tb. törvényünk szerint. Tehát erre az időszakra külföldön nem kéne, hogy legyen fizetési kötelezettséged tb. szempontjából.


"megüthetem e a bokám később Nav stb. "


Sem a NAV-ot, sem a külföldi országot nem érdekli, ha két helyen fizetsz járulékot, mert nem teszel ellene. Őket az érdekli, ha fizetned kellene valamelyikben, de nem teszed.

2021. febr. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2021. márc. 1. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!